| Dianna_6379 a întrebat:

Ce profil de liceu s-ar potrivi daca vreau sa devin medic veterinar.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Biologie-Chimie.

7 răspunsuri:
| Doar1îngeR a răspuns:

Stiinte ale naturii.

| ReiVaN a răspuns:

Buna.
la liceu nu prea conteaza liceul mult, dar de recomandat stiinte ale naturii.
conteaza mai mult facultatea

| DeathTheKid a răspuns:

Stiinte ale naturii, iar daca esti din Bucuresti liceu bun pe acest profil este babes

| MissJupiter a răspuns:

Mai mult ca sigur trebuie sa mergi la real.eu am facut la uman si iti spun sigur ca daca vrei sa fii medic veterinar nu ai ce cauta la uman!

| anemona18ida a răspuns:

Stiinte ale naturii pentru ca faci multa chimie si biologie exact ce iti trebuie la admitere si pe parcursul facultatii

| Clementine a răspuns:

Buna
Pai poti merge la profilul tehnician veterinar sau stiinte ale naturii.

| Dianna_6379 explică:

Multumesc! Dar as vrea sa nu ma duc la agricolsad...Mi s-a spus ca sunt clase de profil veterinar.