| princesssitha a întrebat:

Ce profil de liceu s-ar potrivi daca vreau sa devin medic de familie? Si cat de greu este sa devii medic de familie?

Răspuns Câştigător
| arhivistu a răspuns:

Cel mai bine se potiveste profilul chimie-biologie.pai sa stii ca este destul de greu, gandeste-te ca trebuie sa faci 6 ani facultatea se medicina si apoi inca 5 ani rezidentiatul.este mult de munca dar daca iti place poate nu o sa ti se para greu

11 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Un profil de chimie-biologie, apoi o facultate de medicină. Nu este foarte greu. Cei care nu ajung să facă un rezidenţiat se fac medici de familie de cele mai multe ori.

| xibalba a răspuns:

Pai ceva real. Mate info sau stiintele naturii. Iti va trebui chimie si biologie. Nu stiu cat de greu este, dar daca iti place ceea ce faci, nu cred ca va fi o problema.

| Ionutzsa a răspuns:

Fa mate-info happy De ce? pentru ca la medicina o sa ai nevoie de materile de la profilul astabatting eyelashes, in niciun caz nu te baga pe umane ca o sa-ti fie greu la facultabatting eyelashes

| Bishop a răspuns:

Bio-chimie

| zuly a răspuns:

Pai bio - chimie. Astea le dai si la admitere la facultatea de medicina, asa ca o sa-ti fie de ajutor.

| vampirika a răspuns:

Stiinte ale naturii
Acolo sunt si eu!

| ~kostynela~ a răspuns:

Profilul bio-chimie trebuie sa il urmezi si apoi medicinawinking
succes:!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic de familie nu te faci DECAT cu rezidentiat, kitialexandra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezidentiatul pe medicina de familie dureaza 3 ani, iar dupa trebuie sa gasesti un medic care iese la pensie si care vrea sa-ti vanda cabinetul( discutiile incep, acum, evident ) de la 50. 000 euro in sus! Nu e usor deloc.
Repet, rezidentiatul este OBLIGATORIU.

| dany4 a răspuns:

Stiinte ale naturii

| princesssitha explică:

Oke.merci moOolt. oricum ink nu sunt hotarata la ce liceu sa dau desi mai e putin si trebuie sa-mi completez fisha.