| Adita181098 a întrebat:

Ce rasa de caini imi recomandati?
Boxer sau Rottweiler?
Ofer fundita.

Răspuns Câştigător
| Pufarinee a răspuns:

Rottweiler e cel mai bun prieten e foarte loial si eu foarte inteligent e pe locul noua la top 10 cei mai inteligenti caini

10 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Boxer

| lifeisperfekt a răspuns:

Ambele rase sunt foarte dragute si frumoase, dar totusi ti-as recomanda un Boxer. Uite aici niste informatii despre acasta rasa: http://www.caini-de-vanzare.ro/rasa/Boxer-109.html.Si daca cumva ai vrea sa-ti iei Rottweiler, am si despre el niste informatii: http://www.caini-de-vanzare.ro/rasa/Rottweiler-115.html.Sunt foarte draguti amandoi, dar totusi ar fi mai potrivit Boxerul.Eu sper ca te-am putut ajuta:).Pa!:)

| RoxanaDenisa a răspuns:

Depinde ce conditii ai. Daca stai la curte, rottweilerul pentru ca boxerul iarna trebuie sa il bagi in casa ca nu rezista.
Daca stai la bloc merge si una si cealalta. Dar, ca sa detii un rottweiler trebuie sa ai minim 18 ani. + ca boxerul mi se pare mai potrivit pentru ca doreste sa ii faca familiei pe plac si iubeste copiii.
Eu a trebui sa aleg dintre un boxer si un ciobanesc german, am ales boxerul happy. Acum decizia iti apartine. happy

| Ramo137 a răspuns:

Daca ai un temperament puternic, sunt bune ambele, dar daca esti slab din fire, cainii acestia o sa te calce in picioare-cum vine vorba- mai bine iti iei un catelus mic sau mediu. Ai grija cu rasele astea de paza si protectie, iti urez succes.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Daca vrei unul puternic si care sa nu te lase la greu, eu as alege Rottweilerul, e mult mai puternichappy

| Holocaust a răspuns:

Eu am avut boxer.Cum a mai zis cineva aici,sunt foarte prietenoşi,legat de familia cu care trăiesc, dar când vine vorba de necunoscuţi, face urât.Acum şi rottweiler-ul e bun, dar e încăpăţânat rău, şi durează până se obişnuieşte cu persoanele din jur. Posibil ca dintr-o joacă cu el să te trezeşti la urgenţe.Nu prea e de glumit cu ei.Eu momentan am un ciobănesc german, şi dintre cei doi, îţi recomand boxer-ul.Crede-mă că merită.
Baftă.

| Scarecrow a răspuns:

Dintre astea doua optiuni a-si opta pentru Rottweiler desi eu prefer Akita Inu

| JadeMallow a răspuns:

Eu as alege Rottweilerhappyuna din prietenele mele a avut=)Si era iubitor, si am auzit ca are mai multe talente: Luarea urmeni, te pazeste si protejeazahappyEste foarte usor de dresat calm si devotat familiei salewinking
Dar este decizia tabatting eyelashes
Succes

| SimplyTheBest a răspuns:

O prietena are un Rottweiler.Deci e foarte dragut.E bun si pentru paza, daar te imprietenesti cu el foarte repede.

Ti'l recomand. Bafta!

| cosmi98 a răspuns:

Rottweiler este cel mai bun pentru paza mai ales...