| Reek54 a întrebat:

La rasa de caini rottweiler de ce li se taie cozile?

Răspuns Câştigător
| evelin33 a răspuns:

Pentru ca este caine de lupta. Si intr-o lupta coada poate reprezenta un dezavantaj pentru ca este un loc dureros pentru caine. Dar daca nu intentionezi sa bagi cainele la lupte, nu ii tai coada happy

8 răspunsuri:
| Lariiiiiiiiiii a răspuns:

Nu cred ca doar la rottwileri se taie cozilee.Eu stiu ca daca ii tai coada.sau un pic din urechee...sau il arzi pe bot.cainele este mai rau.Adica nu e asa mormoloclaughingsi latra pe necunoscutiwinking

| Flynn2001 a răspuns:

Pentru ca unii oameni sunt prosti.

| amytzzu2000 a răspuns:

Nu i se taie coada, asa se naste rottweilerul!

| Lilix99 a răspuns:

De fapt nu i se taie.decat sa-i chinuiesti atata.arata mai bine si cu coada!

| doli a răspuns:

Pentru ca arata urat cu coada lunga.Are sora mea si stiu.Ar trebui taiata coada cat inca sunt mici pentru ca apoi ii doare mai tare.

| Reek54 explică (pentru doli):

Ce tampenie, sa'i tai coada doar pentru ca ar arata mai bine fara ea, ca si cum ar fi la oameni sa le fie taiate urechile. ca poate arata mai bine.

| rottweilerrrrr a răspuns:

Nu le sade bine cind sunt mici sunt frumosi dra cin cresc de la jumate de coada in sus va fi ca; la ciobanesc german coada si eu asa cred ca-s mai frumosi

| andreikkar a răspuns:

Uni le taie cozile ca sa ii inraiasca....si il face mai masculin la baietilaughing