Întrebare recomandată | SteelShadow a întrebat:

Ce reptila recomandati unui incepator? Accesibila la pret si usor de intretinut.
Va rog, raspunsuri din experienta proprie.

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Eu vin din alta lume,dar teraristica este strans legata de acvaristica.
Cumpara geko,sunt simpatici, nu au nevoie de spatiu mult si mananca o gama variata de hrana usor de procurat din petshop.
Ai grija ca sunt mai multe tipuri de geko, leopard fiind cel mai simplu de ingrijit si cel mai drag mie happy.
Sper ca te-am ajutat, de asemenea as putea sa te indrum in continuare daca doresti, lasa-mi un facebook pe privat si te ajut cu terariul.
Te salut,
Adrian!

| SteelShadow explică (pentru Doctorfishadi):

Si eu mă gândeam tot la Gecko Leopard. Imi plac mult si am găsit sopârla asta la preț accesibil. Multumesc! Mă gândesc si vad ce fac.

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Cel mai usor este cu soparla Geko.

| raynor009 a răspuns:

Cand eram mic si stateam in vacanta la bunici, unul din unchii tinea un sarpe mic intr-un acvariu. Din cate imi amintesc nu avea prea mult de lucru cu el, ii curata acvariul odata pe saptamana si ii dadaea sa manance odata pe zi.

| SteelShadow explică (pentru raynor009):

Dar ce specie de șarpe era?