| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa ingrijesc un iepure? Cam cat costa o cusca pentru unul? Ce sa le dau de mancare?

Răspuns Câştigător
| roxxixcutzza a răspuns:

O cusca costa pana in 50 de lei...Aici ma refer la una care sa nu kinuie animalul cu accesoriile alea pentru apa si mancare. Eu ii luam iepurasului meu mancare speciala pentru rozatoare, zilnic ii dadeam ceva verdeata : morcov, varza, salata. mar etc care ajuta la digestie. Neaparat in cusca sa ii pui rumegus din ala pentru animale pentru ca din cauza urinii, fac o boala la labute. Acum depinde ce iepure vre. de camp sau de casa.

2 răspunsuri:
| kitty_1935 a răspuns:

Sa-l ti in cusca cusca este in jur de 20 30 de lei depinde poti sa-i zici la taticu tau sa-ti faca una pai le dai salata iarba luterna sau cum se scrie ca nu stiu morcovi trifoi.etc salata varza. funda?