| Ioanadulcik a întrebat:

Ce sa-i dau de mancare la o vrabiuta?

Răspuns Câştigător
| emma00 a răspuns:

Paine si orez fierttongue

9 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Paine si apa

| Amilik a răspuns:

Malai, firmituri de paine, gazulite(daca vrei sa te chinui sa le prinzi :p).

Răspuns utilizator avertizat
| Hardy2000 a răspuns:

Firmituri,malai,grane.Cam asta mananca big grin fundita?

| BogdanBăă a răspuns:

Bună. De obicei vrăbiuțele mănâncă firimituri de pâine și grăunțe.
Dacă vrei să-i dai de băut, îți recomand să îi dai apă plată.
Baftă!

| Dragutza_Denisa_1990 a răspuns:

Pai nu sunt expert dar banuiesc ca ar trebui sa ii dai frimituri de paine, grau si nu stiu rolling on the floor stiu ca nu am fost de prea mare ajutor dar... fundita te rog frumos happy

| blackdark66 a răspuns:

Rame si firmituri de paine...

| Caus_Styvan_1992 a răspuns:

Firimituri sau niste pasat de porumb

| Amuraritei_Alina_1988 a răspuns:

Ii poti da miez de paine, mamaliga, tot felul de seminte, in special cele de in si canepa si viermisori (cei mici pentru pescuit).