| JoeTPU a întrebat:

Ce sa-mi iau?! Pisica sau Motan?
Si de ce? Funda big grin

18 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti iei motan. Sunt mai jucausi. Pisicile lasa mai multa mizerie, oricum am auzit ca pisicile sunt cam rele. Mama mea are o pisica si este foarte, foarte nebuna. Ii sare in cap.
Succes!

| nicolici a răspuns:

Motan ca sa nu te umplii de o turma de pisoilaughing

| pwp a răspuns:

Motan happy Ca sa nu te trezesti cu pui big grin

| cipailina a răspuns:

Daca stai la apartament, ti-as recomanda motan, deoarece pisica o sa vrea sa se imperecheze, iar daca ar faceo nu te vei mai putea juca cu ei si ar trebui sa ai grija si de puii ei, sau poti sa ii vinzi.

| RyGoLeTa a răspuns:

Motanel, ca pisicile fac multi pisoi si nu mai ai ce face cu ei. Funda?puppy dog eyes

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Hmmm, eu as prefera pisicile, am avut si motani care umbla prin pribegie, pot fi calcati de masina şi astfel ii pierzi, ştiu cum e, cand ajung sa depisteze pisici îşi marchează teritoriul si miroase oribil. Pisicile rămân acasă şi sunt mai prietenoase, mai lipicioase, nu prea zgârie şi dacă nu vrei pui sau nu vrei ca motanul sa ţi se comporte aiurea poţi să sterilizezi pisica sau să castrezi motanul. Şi eu mi-am sterilizat pisicile şi în perioada de convalescenţă au stat in baie, însă acum depinde de tine, intreabă-ţi şi părinţii

| ligiligi a răspuns:

Buna.Eu am un motan si nu stiu de ce cand il mangai se intoarce cu spatele si spricioleste pip pe usa laughing pisica nu face asta iar daca vrei sa ai pui pisica iti face dar si motanul e dragut dar parca e mai prietenos motanul si mai mare si cu mai mult par.Asta e problema.Dar daca se imperecheaza de obicei motanul merge la pisica. Succes.

| thecakeisalie a răspuns:

Motan. Pisicile sunt curve.

| Snowclaw a răspuns:

Ia-ti pisica, pentru ca sunt mai jucause, sunt frumoase si pot naste alti pui pe care-i poti vinde happy

| alexia222 a răspuns:

Motan pentru ca e mai dragalas:X

| sorinae a răspuns:

Eu iti sugerez sa-ti iei motan pentru ca pisicile cand sunt in calduri miorlae foarte tare si cand naste pui, mizerie peste tot, motanul e mai jucaus si mai dragut eu am motan si e foarte jucaus si simpatic, sper ca te-am ajutat funda?

| sorinae a răspuns:

Eu iti sugerez sa o intrebi si pe mama ta. Cred ca ea stie ea ce sa-ti iei, oricum daca stai la casa ai putea sa-ti iei pisica dar daca stai la bloc motan sigur...

| Claudiiiaa a răspuns:

Pisica are toate calitatile pe care le are motanul dar nu are ne calitatile pe care le are motanul, am avut motani si e groaznic cand erau in calduri faceau ca toate alea pana la urma unu sa aruncat pe geam si a murit sad

| AriaPink a răspuns:

Eu iti recomand pisica, si eu am pisica si vreau sa nasca, poate daca iti iei pisica, va putea sa fie insarcinata si sa faca pui. Si cu puii poti sa faci ce vrei, sa ii pastrezi sau sa ii vinzi. P. S. Si eu am pisica si e foarte adorabila(este persana). Eu doar iti recomand. Tu alegi!

| Laura08 a răspuns:

Depinde ce vrei de la el. Motanii sunt mai jucausi, mai afectuosi in prima parte a vietii si sunt mai usor de castrat decat pisicile. Dar ele sunt mai prietenoase dupa sterilizare, mai suparacioase, mai obraznice dar mai finute. Ia-ti ce simti ca iti place si ca ti se potriveste.

| Lapadat_Corina_1998 a răspuns:

Depinde daca vrei sa mai ai pisicute asemanatoare cu prima pisica daca nu motan

| geaninageani a răspuns:

Motan.Pentru ca este mai jucaus.

| MolesagCatalin a răspuns:

Motan pentru că sunt foarte inteligenti și cuminți adică nu fac boacăne cel puțin motanul meu. Și în ultimul rând sunt deosebit de afectuos.