| Anișoara963 a întrebat:

Ce e mai bine sa-mi cumpar o pisica sau motan?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Depinde unde stai! Dacă stai la casă și o ții și în casă și în curte, dacă e pisică se va împerechea și va face pui. Dacă iei motan la casa va pleca cu zilele să se împerecheze și va veni înapoi. Nu vrei să plece îș duci la castrat. Și apoi se îngrașă și numai pleacă oricum.
Dacă stai la bloc iarăși dacă nu are contact cu motani poți lua pisică dar ai grijă că sunt mai rele decât motanii, la bloc e bine un motan dar la fel să îl castrezi de mic că altfel îți va marca apartamentul... pe scurt va stropi și va mirosi.

20 răspunsuri:
| Wolfszeitt a răspuns:

Motan.
Motanii sunt mai alintaţi şi mai jucăuşi, pisicile sunt prea leneşe.

| positivity a răspuns:

Motan, presupun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un motan este mai bland...
Pisica este mai sireata...
TU ALEGI CE ITI PLACE MAI MULT BLANDESTEA SAU SIRETATEA...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pisica si e bine ca face pui si noi ii vindem si facem bani. Deci pisica daca ai nevoie de bani.

Răspuns utilizator avertizat
| beatrice9849 a răspuns:

Motanul isi marcheaza teritoriul de la un anumit timp, iar pisica face pui dar o poti castra!

| ImiUrascViata a răspuns:

Motan cred o.o

| Iяiηα a răspuns:

Daca iti doresti o droaie de pui pe capul tau, ia-ti pisica.Dar daca vrei sa ai doar un animal de companie f. bun, ia-ti motan.Sincer,mie mi s-a luat de atatia pui, deci te sfatuiesc sa-ti iei motan, amice.Mult succes cu el, vezi ca are nevoie de ceva ingrijire si de periere zilnica.Lasa par, asta-i partea proasta.

| sufletsel a răspuns:

De preferat un motan el nu face pui, si mai bine asa decat o pisica care sa faca pui si sa ii abandonezi cine stie pe unde sa moara de foame!

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns:

Daca vrei sa iti faca pui pisica, daca nu moton

| lucigabi a răspuns:

Un catelbig grin

| daniela4853 a răspuns:

Daca vrei sa faci bani si ai cunostinte multe poti sa iti iei pisica. face pisicei si poti sa ii vinzi.

| BuradaCosmin a răspuns:

Motanu pleaca la gagici, pisica cheama gagici

| Laura08 a răspuns:

Daca iti STERILIZAZI pisica, NU MAI FACE PUI si daca iti CASTREZI motanul NU MRCHEAZA. Eu zic sa il alegi pe cel care iti place mai mult.

| RedSprite a răspuns:

Motan.El nu face pui.

| speciala a răspuns:

Motan.

| tthheodora a răspuns:

Amandoua lasa par prin casa...deci nu conteaza. Ce vrei tu big grin

| koool2012 a răspuns:

Eu personal as alege un motan pentru ca nu face pui, asta in cazul in care stai la curte. Daca stai la bloc poti alege o pisica.Alegerea iti apartine! happy

| iuly884171 a răspuns:

Buna Anisoara963!
Eu iti recomand sa iti iei un motan!
Este mult mai simpatic decat o pisica!
Este alegerea ta.

| YeeapMuee a răspuns:

Pai depinde. thinking Eu mi'as lua Motan. Sunt mai cuminti si nu'ti faci griji daca raman insarcinati. laughing
Pisica in schimb... thinking Nu stiu... Mie nu'mi plac.Si mai raman si insarcinate fara sa fie f____e. straight face Bunica'mea are Pisica si i'a ramas insarcinata. Trebuie sa'i dea pastle.:/