| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca i-am dat nonovulin unei cateluse care nu este in călduri?

2 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Se formeaza tumori mamare, netratate duc la deces.

| Delcatty a răspuns:

Sa aiba aceleasi efecte adverse: formarea unor tumori, piometru (strangerea de puroi in uter, ceva ce este letal, catelusa familiei a murit fix de-asta), lactatie, chisturi si diabet.
Data viitoare sterilizeaza-ti catelusa, o sa fie mult mai sanatos pentru ea. Imperecherea nu e o placere pentru animale, poate fi chiar un act dureros.