| Cory_Corina_1974 a întrebat:

Pisica mea e in calduri,i-am dat nonovulin, dar vad ca tot plange..pana acum ii dadeam un vaccin valabil 4 luni la medicul veterinar, acum nu am avut timp sa ma duc cu ea si am cumparat aceste medicamente care am auzit ca sunt bune.din pacate vad ca nu prea. Oare trebuie sa-i maresc doza|?

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Ar trebui sa ii treaca in 3-4 zile. Daca nu vrei sa faca pui ai putea sa o sterilizezi ca sa nu ii mai dai mereu pastile.

| Adriana a răspuns:

Si eu am pisica si eu tot nonovulin ii dau, nu ii da mai mult de jumatate de pastila pe zi.

| RoxanaDeniysa a răspuns:

Buna. Eu iti recomand sa o sterilizezi...sa nu o mai chinui cu pastile si vaccinuri, chiar nu are rost. Si eu am pisici (femele) si le-am sterilizat, e mult mai simplu...

| Cory_Corina_1974 explică (pentru RoxanaDeniysa):

Nu am sterilizat-i nici pana acum de cand am postat prima data si tot nu a patit nimic.Mai mult am dat-o unei fete si dupa un an mi-a dat-o inapoi pentru ca a plecat din tara, e destul de scumpa sterilizarea nu oricine isi permite 200 lei sa sterilizeze un animal si apoi si tratamentul cu antibiotic dupa....am vrut sa o dau la monta cere 50 euro, pai va dati seama ca mai bine dadeam la operatie banii decat sa dau la un asa zis peste de motani, Nu a vrut pui a zis clar 50 euro