| andradaandra a întrebat:

Ce se intampla daca Puppy(cainele meu) vomita spuma, face scaun rosu, nu mananca si nu se poatee misca decat din brate in brate...raspuns urgent, sunt disperata!

11 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Du-l la veterinar.

Răspuns utilizator avertizat
| LiviuuuXD a răspuns:

Este bolnav saracutul, du-l repede la un veterinar, nu mai astepta.E FOARTE GRAV! Cauta orice medic veterinar din orice localitate daca vrei sa se faca bine.

Răspuns utilizator avertizat
| FlowerRoseRose a răspuns:

Asta inseamna ca e bolnav(a) si trebuie dusa la veterinar :'(

| MihaelaMykydutza a răspuns:

Al meu a fost la fel de grav dar a murit astazi....nu stiu de ce ......la-m dus la veterinar a spus ca daca nu mananca in doua zile sa vin sa-i pune perfuzii dar din pacate a murit astazi crying sper ca al tau sa se faca bine

| Deyaforyou a răspuns:

Trebuie dus de urgenta la veterinar.Starea lui se va inrautati daca nu il tratezi imediat cu ajutorul unui doctor specialist!

| CriiSTiina a răspuns:

Asta inseamna ca are parvoviroza! Este o boala fatala pentru cateii de rasa! Poate muri din cauza asta asa ca du-te cat poti de repede la veterinar pentru ca si o ora conteaza pentru ei! Am avut si eu catelusa in aceeasi stare, a fost foarte greu pentru ca varsa intr`una si facea scaun rosu, exact ce ai specificat tu! Eu am reusit sao salvez din fericire! Nu stiu ce as fi facut fara ea! Suna medicul veterinar astazi si spune-i ca este o urgenta pentru ca daca o mai lasi mult asa. Sper sa treceti peste asta cu bine!

| CriiSTiina a răspuns:

Am uitat sa mentionez. NU ii da sa manance pentru ca el va varsa iar si iar totul. Sunt necesare vaccinurile facute de doctor. Daca doamne fereste are PARVOVIROZA. o va tine la perfuzii odata pe zi. Iti va explica veterinarul totul. Daca tii la ea nu mai astepta pana maine cum fac altii!

| margelutza a răspuns:

Pai... Daca vomita spuma o data-de doua ori, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Dar, daca isi face obicei din asta, este grav. Daca face scaun rosu, ar putea insemna ca are o infectie uratica. Dar daca spui ca nu are pofta de mancare, asta e cauza din care nu se misca (e slabit). Ar trebui sa ii schimbi regimul alimentar si sa il duci de urgenta la veterinar.