| Perverse a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu fac niciun vaccin unui animal (caine, pisica)?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate sa iti transmita si tie diversi microbi

| Mihaela1964 a răspuns:

Se poate imbolnavi. Incearca sa eviti sa ia contact cu alte animale care i-ar putea transmite vreo boala, pana-i faci vaccinul.

| Moryami a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Am avut un motan ( a murit de bătrâneţe ) care era mai învârstă ca mine. A trăit 12 ani. laughing

| vioricavio a răspuns:

Se poate imbolnavi grav sau poate chiar muri. Totodata te poti si tu imbolnavi de la el.

| Popescu_Gh_1953 a răspuns (pentru vioricavio):

Daca animalul este de rasa, este mai sensibil si va sucomba in final. daca este maidanez, este aproape imun prin felul lui de a fi, natura l-a inzestrat cu anticorpi pentru toate bolile. Cand eram copil, aveam caini, rasa populara, care nu stiau c e ala vaccin si nu aveau nici o problema; mureau de batrani. Pisicile de la tara nu sunt vaccinate si daca nu le calca vreo masina traiesc mult si bine, sau pana le prinde cel la care le mananca porumbeii.

| g00dmorning a răspuns:

Animalul se imbolnaveste mult mai repede.

| gheorghe112233 a răspuns:

Unele animale -despre caini e toata vorba- daca nu au vaccin se imbolnavesc iar unele traiesc foarte bine, eu am avut un caine si nu a avut vaccin si are 8 ani.