| DouăPuncte a întrebat:

Cei doi perusi ai mei (fata si baiat) i-am luat in aceeasi zi si ii tin in aceeasi colivie.Baiatul e linistit, dar fata ciupeste foarte tare si fuge mereu cand ma apropii.Cum pot s-o imblanzesc si sa o fac sa se obisnuiasca cu mine?

1 răspuns:
| 1DPinkpOint a răspuns:

Asa am avut si eu 2 perusi.baiatul statea la mine pe deget linistit si ma lasa sa il mangai,.dar fata parca era nebunaa. zgaria, ciupea si scotea niste sunete de te speriai de ea.nu prea ai ce sa ii faci.doar daca sunt inca mici(1 an). poti sa o obisnuiesti.sa o tii in mana dar sa ai o manusa si sa o ti asa pana se linisteste cam 5 minute in fiecare zi.
pana la urma nu are ce face si se linistestehee hee. funda?:O3