| JockerStoica a întrebat:

Cine ar Castiga la lupta?
Amstaff vs Bullterrier
Amstaff vs Pitbull
Amstaff vs CaneCorso
Amstaff vs Rottweiler
Amstaff vs Bulldog American
Funda

Răspuns Câştigător
| PiTbuLuL a răspuns:

1.Amstaff
2.Pitbull
3.Amstaff
4.Amstaff
5.Amstaff

12 răspunsuri:
| InstinctPr3ciS a răspuns:

Ce va mai place sa va intreceti in raspunsuri eronate!
Nici-una dintre aceste lupta nu are sigur un castigator, depinde de structura musculara a cainelui si de antrenamentul sau, sa nu mai vorbesc de rezistenta fizica si rezistenta la durere... fiecare caine are capacitatile sale, uni si le dobandesc mai bine alti nu, uni caini se bazeaza pe viteza de reactei alti pe duritatea muscaturii, depinde de la caine la caine... deci nu putem da un castigator anume deoarece tu aici ai precizat rase cat de cat apropiate care numai cele mentionate mai sus fac diferenta, daca intrebarea ta era de genul cine bate dintre un pitbull si un bichon sau dintreu un amstaff si un beagle era clar, dar asa nu iti pot da un raspuns concret, pacat ca deja te-ai loat dupa un raspuns eronat din cate vad!
Bafta!

| PiTbuLuL a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Bai prietene pai da clar ca caini trebuie sa fie antrenati doar nu iti dai cainele intr-o lupta fara a fi pregatit de una nu? Si in al 2 rand am zis bine find ca un bull terrier nu are sanse fata de amstaff iar amstaff nu are aproape cum sa bata un pitbull etc.Inainte sa vb gandeste un pic ca nu stricawinking

| InstinctPr3ciS a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Sti vorba aia : Dupa ce ca esti prost m-ai si semnalizezi?! TI SE POTRIVESTE! Iti garantez eu ca un bullterrier are santa fata de un amstaff si un amstaff are santa fata de un pitbull! DOCUMENTEAZATE inainte sa vorbesti, si nu mai incerca sa pari destept pe aici, ca nu realizezi nimic!
Documenteaza-te si vezi ca si bullterierul este unul dintre cei mai buni caine pentru lupte datorita formei maxilarului.
Documenteaza-te si vezi ca si amstaff este tot un pitbull, decat ca difera structura si comportamentul, amstaff mai este numit si fratele cel cuminte al pitbulului, si este mult mai solid!

Si iti mai zic o vorba care ti se potriveste : Daca taceai, filozof ramaneai!

| PiTbuLuL a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Ma deci imi spui uh mie crescator de pitbuli? si ma ocup si de alte rase is mai documentat ca tine mai copilas de ci mai bine taci acolo si nu vorbi.

| InstinctPr3ciS a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Ok, hai ca o sa merg pe ideea cel destept cedeaza primul. Ca vad ca nu are rost sa stau sa iti explic ceva ca degeaba incerc, tu tot pe a ta o ti.

| PiTbuLuL a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Esti prea destept tu inseamna noa bine fa ce vrei daca atata minte ai ce sa fac hai salut!

| feraryyy78 a răspuns:

Din start Bulldogul American, Bullterrierul si Cane Corso pica. Iar celelalte doua lupte sunt foarte echilibrate, dar eu le dau castig de cauza pitbullului si rottweilerului, fiind caini cu personalitate mai dura decat cea a amstaffului si sunt si mai destepti. Eu am vazut multe documentare despre pitbull si rotweiler si mereu erau cainii mai agresivi si mai puternici, iar cand vine vorba de calsament cei 2 erau mereu in frunte.

Răspuns utilizator avertizat
| JockerStoica explică:

Intrebare de curiozitate.

| MariA00 a răspuns:

Amstaff
Pitbull
Amstaff
Rottweiler
Amstaff

| Ionut_Ruben_1992 a răspuns:

Amstaff
Cane Corso
Rottweiler
Bulldog American

| ClauTzuS a răspuns:

Bai fratilor cainele care este crescut de mic rau bate orce rasa cum ar fi:rotweilerul daca il cresti de la 1-2 luni si il faci de mic rau rau rau...de tot bate si pitbull si anstaff si cane corso etc. Daca si pitbulul si celelalte rase sunt crescute de mici rele sau rai.Cum ar fi:rotweilerul cu pitbull bate rot.pt ca rot este mai mare si mai puternic va garantez dar nici pitbull nu este prost.La revedere