| alexfrumusik a întrebat:

Cine are ciobanesc german? E mai mare ca un labrador? Face multă galagie? Este greu de ingrijit. Si dacă îmi mai puteți spune alte detalii, dar nu de pe internet.

4 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Eu am. Nu cred ca este mai mare decat un labrador, dar daca este e cu foarte putin, caci nu vad vreo diferenta. Nu face galagie. I ♥ her! Nu e greu de ingrijit, ba din contra, cand te vede incepe sa latre de fericire si alearga spre tine. Pai depinde ce te mai intereseaza... Intreaba-ma si iti raspund cu drag.

| maria89nic a răspuns:

Are aproape aceleasi dimensiuni ca un labrador. Nu face multa galagie, poate doar cand te vede latra de bucurie. nu e greu de ingrijit; blana necesita o periere de 10 min zilnic ca sa fie sanatoasa si stralucitoare. am 2 ciobanesti germani, 1 mascul si o femela

| RedNose a răspuns:

Masculii pot fi putin mai inalti decat cei de labrador, dar femelele sunt cam de aceeasi inaltime, acum depinde daca este de la o canisa sa fie 100% de rasa sau nu, ca poti sa-ti iei teapa si sa te trezesti ca are 70cm...

| RedNose a răspuns:

Masculii pot fi putin mai inalti decat cei de labrador, dar femelele sunt cam de aceeasi inaltime, acum depinde daca este de la o canisa sa fie 100% de rasa sau nu, ca poti sa-ti iei teapa si sa te trezesti ca are 70cm.