| westie21 a întrebat:

Cine are un yorkshire terrier femela si vrea sa o dea, o cumpar/ adopt eu. Lasati comentariu daca ma puteti ajuta. Mentionez ca stau la casa dar o pot tine si in interior. Sund din Constanta oras.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

De adoptat greu gasesti pe cineva, mai bine iti cumperi unul, dar ai grija de unde il cumperi sa fie de rasa, daca are si pedigree cu atat mai bine.Pretul unui asemenea catel incepe de la 200euro.
Poate sti poate nu sti,dar eu iti spun ca yorkie e un caine foarte pretentios, trebuie tuns din cand in cand, are nevoie de mancare de calitate, diferite accesorii, sampoane... oricum succes iti doresc si ai grija de unde il cumperi!

| westie21 explică (pentru RedNose):

Multumesc pentru informatii. nu stiam prea multe despre yorky. dar am inteles ca daca iau de la crescatori am toate sansele sa fie bolnav. de aceea vreau o catelusa peste 1 an.happy