| CrazyKiddd a întrebat:

Cine imi poate da niste sfaturi cum sa fac o voliera pentru porumbei si cam cat de mare sa fie si ce materiale imi trebuiesc. funda happy

Răspuns Câştigător
| Angiutssa a răspuns:

Http://www.porumbei.ro/category/crescatoria/
Eu de pe porumbei.ro am invatat tot ce stiu,sper ca acest link te va ajuta si pe tine. Dupa cum vei vedea, sunt mai multe pagini la categoria "Crescatoria".Eu zic sa incepi sa citesti articolele care te intereseaza incepand de la pagina 1, pana la ultima(6).
Multa bafta si vant in pene!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuie lemne si 2 grinzi.

| Dragosh9988 a răspuns:

Adapostul ar trebui sa aiba peretii verticali drepti, pe cat posibil. atunci cand acoperisul este in panta, acest lucru nu este totusi posibil. Peretii ar trebui construiti dintr-un material rezistent, de preferinta din lemn sau din placi dure de fibra, sau formaldehida. Daca podeaua consta din beton sau din scanduri de dusumea, se poate aseza deasupra placaj, pentru a se evita suprafetele aspre. Podelele raman astfel uscate (evitand astfel riscul imbolnavirii cu coccidioza), se izoleaza mai bine, se pot curata mai bine si mai usor si mult mai repede. Este de preferat sa dai cu un strat de vopsea inainte de a incepe sa amenajarea interiorului.