| Kiki20098 a întrebat:

Cine stie cele mai interesante carti?

30 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Ghost stories of an Antiquary – M.R. James
Femeia în negru – Susan Hill

Exorcistul – William Peter Blatty

| VelaJohnny a răspuns:

Cele despre stiinta, istorie etc. Carti pe care le-am citit recent si mi-au placut
Efectul NOCEBO de Patrick Lemoine
ISIS - Califatul terorii de Loretta Napoleoni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Baiatul in pijama vargata" de John Boyne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hard To Be A God (engleza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea de pe wattpad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"White Noise" de Don DeLillo
"King, Warrior, Magician, Lover: Rediscovering the Archetypes of the Mature Masculine" de Robert L. Moore, Douglas Gillette
"MDE Present's How to BOMB The U.S. Gov't" de Million Dollar Extreme

"Past Master" de R.A. Lafferty
"The Shadow of the Torturer" de Gene Wolfe

Răspuns utilizator avertizat
| NoFeelings a răspuns:

Twilight

| KanameKuran a răspuns:

Mie personal imi plac cele de poker, sunt cele mai usor de recunoscut, pe locul doi ar fi cele unguresti de cruce.

P.S. Faust de Johann Wolfgang von Goethe sau trilogia Bartimaeus de Jonathan Stroud.

| anamariarot a răspuns (pentru KanameKuran):

Cred ca e cam mica pentru Faust

| KanameKuran a răspuns (pentru anamariarot):

Ce conteaza varsta? Poate ii place.

| anamariarot a răspuns (pentru KanameKuran):

I-o fi placand, dar sunt mari sanse sa nu inteleaga nimic din ea. Crezi ca o carte despre cineva care si-a vandut sufletul diavolului, cu pasaje care implica sex, moarte e pentru un copil de 11-12 ani? Eu nu cred happy

| KanameKuran a răspuns (pentru anamariarot):

Nu judeca o carte dupa coperta.

| anamariarot a răspuns (pentru KanameKuran):

Poftim? laughing O judec dupa continut. Nu vreau sa sune a aroganta, dar cand spui asta e clar ca n-ai citit-o si nu stii despre ce e vorba. Citeste-o, merita, dar in niciun caz nu e potrivita pentru un copil

| KanameKuran a răspuns (pentru anamariarot):

Ma refeream la cel care a pus intrebarea, nu la cartea insasi tongue

| anamariarot a răspuns (pentru KanameKuran):

Pai nu stiu cum sa-ti zic, dar nu pare adult. Daca are peste 16-17 ani, o poate citi. Din poza de profil, mie imi pare mai micuta. In caz contrar, imi cer scuze.

| KanameKuran a răspuns (pentru anamariarot):

Poate a pus poza fiicei ei tongue Poate a pus o poza de pe internet (ca mine). Iti doresc o seara placuta.

| Kiki20098 explică (pentru anamariarot):

Am 13 ani

| anamariarot a răspuns (pentru Kiki20098):

Multi inainte, domnisoara! Ce fel de carti preferi? Eu la 14 ani m-am indragostit de seria Harry Potter happy

| Kiki20098 explică (pentru anamariarot):

Pai am citit recent cartea ''Aventurile lui Hazel Weston''.,Iubeste inteligent,Tinerii se intreaba raspunsuri practice, Cheia succesului, Misiunea unei fete, Mitologia egipteana, si enciclopedii, Dupa cum vezi mie nu-mi plac cartile complicatewinking

| anamariarot a răspuns (pentru Kiki20098):

M-ai inteles gresit. Din partea mea poti citi absolut orice iti pofteste inima, doar ca acea carte nu e potrivita pentru varsta ta.

| TimSem a răspuns:

Carti de Dan Brown...

| AleSmartGirl a răspuns:

Dintre toate cartile pe care le-am citit cele mai interesante mi s-au parut:
-"Dama cu camelii" de Alexandre Dumas - fiul
-"Colectionarul" de John Fowles
-"Hotii de frumusete" de Pascal Bruckner
-"Hotul de carti" de Markus Zusak
-"Memoriile unei fete cuminti" de Simone de Beauvoir
-"Balanta" de Ion Baiesu
-"Invitatie la vals" de Mihail Drumes
-"Confidentul" de Helene Gremillon
-"Arta conversatiei" de Ileana Vulpescu
-"Elizabeth a disparut" de Emma Healey
-Jurnalul Annei Frank
-"Maestrul si Margareta" de Mihail Bulgakov
-"Fata din tren" de Paula Hawkins
-"Tot ce nu ti-am spus" de Celeste Ng.

| amiracervencu a răspuns:

„Idiotul"- F. M. Dostoievski
„Frații Karamazov"- Dostoievski
„Mizerabilii" - Victor Hugo
„Laur"- Evgheni Vodolazkin
„Quo Vadis?"- Henryk Sienkiewicz

| WinnetouApacheKnight a răspuns:

Omul devine ceea ce gandeste - James Allen
Think and grow rich - Napoleon Hill
Arta Conversatiei - Sam Horn
Personalitate Alfa - Pera Novacovici
Puterea prezentului - Eckhart Tolle
Secretele succesului - Dale Carnegie
Cele 7 deprinderi ale oamenilor eficace - Stephen Covey
Fii in forma - Jim Loehr, Tony Schwartz
Nu renunta niciodata - Donald Trump
Secretele mintii de milionar - T. Harv Eker

| WinnetouApacheKnight a răspuns (pentru WinnetouApacheKnight):

Cel putin Omul devine ceea ce gandeste-James Allen merita citita de oricine indiferent de genu de carti preferat!

| RazvanAnswers a răspuns:

Laba si labaru : Editia a 5-a. O recomand, este despre un gay care face un l a bbb a, iar acel l a bb a este gay. Se indragostesc dar l a bb a moare la sfarsit. PA.

| Ispas_Ionuț-Petru_1999 a răspuns:

Salut mie mi-a placut : cititorul din pestera, fram ursul polar, batranul din luna sper sa iti placa una din acestea

| Drăgușin_Lorena_1997 a răspuns:

Draga domnule Henshaw
si
Pinguini domnului Poperr