| denisa20 a întrebat:

Stie cineva niste carti asa mai interesante cu suspans si tot tacamul? Multumesc!

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Suspans & fiori de groază-Joseph Delaney-seria Cronicile Wardstone(Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, Secretul vraciului, etc), suspans & magie-Sophie Audoin-Mamikonian-seria Tara Duncan(Magicienii sorţitori, Cartea interzisă, Sceptrul blestemat, etc), suspans & aventură-Katherine Roberts-seria celor 7 minuni(Prădarea marii piramide, Întâmplări din Babilon, În căutarea templului amazoanelor, etc), Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii corbului, Legiunea vampirilor), suspans & mister-Fergus Hume-Mumia verde, Pasajul secret, Edgar Wallace-Arcaşul verde, Taina călugărului negru, Substituirea, Valea fantomelor, Arnold Bennett-Hotel Grand Babylon, suspans, crime & umor-Rodica Ojog Braşoveanu-Cianură pentru un surâs, Bună seara, Melania, 320 de pisici negre

| Emena a răspuns:

Hm thinking
Jurnalul lui Cathy de Wismann Stewart
O crima aproape perfecta de S.S.Van Dine
Diavolul si d-ra prym de Coleho
Dama cu camelii de Al. Dumas
si multe altele happy

| SweetAngelCry a răspuns:

Singur pe lume

identitate
| identitate a răspuns:

Gramatica limbii romane... Dar te avertizez ca e prea inspaimantatoare! Cei mai multi fug de ea ca dracu' de tamaie!

| BeebeeFUtpu a răspuns:

Incearca una dintre preferatele mele: Ten little niggers = Zece negrii mititei de Agatha Christie.
Ah si totul se bazeaza pe o poezioara, foarte picanta.

,, Zece negri mititei au mâncat la cină ouă
Unul s-a-necat din ei şi-au rămas doar nouă.
Nouă negri mititei au stat noaptea până-n zori
Unu-a adormit din ei şi-au rămas doar opt.
Opt negri mititei au mers la Devon în noapte
Unul nu s-a-ntors din ei şi-au rămas doar şapte.
Şapte negri mititei spărgeau lemne lângă casă
Unul s-a tăiat din ei şi-au rămas doar şase.
Şase negri mititei se jucau cu-albine mici
Pe unul l-au pişcat din ei şi-au rămas doar cinci.
Cinci negri mititei îăndrăgeau legea, nu teatrul
Unul s-a făcut jurist şi-au rămas doar patru.
Patru negri mititei merg la mare, drăguţeii
Unul fu-necat din ei şi-au rămas doar trei.
Trei negri mititei merg la zoo-n papuci noi
Pe-unul ursul l-a mâncat şi-au rămas doar doi.
Doi negri mititei făceau plajă ca nebunii
Unul s-a prăjit din ei şi-a rămas doar unul.
Un negru mititel trăia singur-singurel
Într-o zi s-a spânzurat şi n-a mai rămas nici el.''

Si alta carte buna ar fi Papillon.

| alexpopa a răspuns:

Buna Denisa,

Daca vrei carti cu suspans, atunci cu siguranta cartile politiste iti sunt pe plac.
La libraria colibris.ro gasesti carti din categoria thriller&Crime la preturi incepand de la 7 Ron.
Viziteaza showroom-ul din strada Doctor Nicolae Tomescu nr 11, sau site-ul colibris.ro la urmatorul link:
http://www. colibris.ro/books/crimethrillers/ro/

| alexpopa a răspuns:

Daca esti din Bucuresti te asteptam la showroom-ul colibris.ro, din strada Doctor Nicolae Tomescu nr 11.

Avem peste 50 de titluri horror la preturi cuprinse intre 7 si 15 Ron, sau scrie-ne pe adresa sales@colibris.ro sau la urmatorul link colibris

http://www. colibris.ro/books/literature/ro/