| Alphahkbg a întrebat:

Ciorile sau Corbii se pot cumpara gen ca celelalte animale de companie?
Ca ma gandeam sa cumpar unul

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Eu nu am auzit de asa ceva laughing

| GabyT10 a răspuns:

Poti incerca la asociatiile ce se ocupa cu salvarea corbilor sau ciorilor.Multi au dat anunturi ca si tine, vor, dar nu gasesc sa cumpere. Poate ai noroc cu vreo asociatie.Multa bafta.

| Aurora99 a răspuns:

Excelente de dresaj pentru a vorbi.Nu cred ca vei gasi prea multe informatii la un petshop, poate ar fi bine sa discuti cu un medic veterinar sau sa cauti direct persoane ce detin corbi.Persoane care chiar sunt preocupate de intretinerea si cresterea unuia din familia Corvus.

https://www.descopera.ro/......iori-corbi

| sylviu3777 a răspuns:

Nu cred ca un magazin de animale de companie are "Ciori" doar daca traiesti la tara si gasesti una cum se relaxeaza pe gard sau pe acoperisul casei, o iei si gata e a ta?

| Alphahkbg explică (pentru sylviu3777):

Comuna csz dar e mai greu sa te imprietenesti mai ales ca unu e in aer sau pe stalp si celalalt la sol, nu prea gasesc pe la mine mai mult porumbei din astea chiar am prins dar nu prea imi plac, intrebarea se refera si la corbi.

| sylviu3777 a răspuns (pentru Alphahkbg):

Ok, eu am citit intrebare, am inteles ceva din ea, si am raspuns, daca nu te-am ajutat, asta e.