| Girly97 a întrebat:

Comportamentul noului perus ma cam ingrijoreaza, din cand in cand se sprijina pe bat numai cu un picior si nu stiu de ce. L-am primit pe 13 mai de la un prieten al tatalui si desi este perfect sanatos sta pe bat cu un picior uneori. Nu a fost lovit deloc.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Este ceva absolut normal. Asa cum noi ne relaxam stand intinsi pe pat, perusii (si in general toate pasarile) se relaxeaza stad intr-un picior, eventual cu capul la spate.

| IMihaitza a răspuns:

Sta asa ca sa se relaxeze... tu ai putea sta in amandoua picioarele tot timpul? le vei schimba si tu din cand in cand. Inceraca sa i mai cumperi un partener de preferat, sa fie pereche (fata si baiat).