| alexandru78 a întrebat:

Credeti ca exista extraterestri? Da/Nu si argumentati tongue eu cred. dau funda pentru cel mai bun rasplaughing).

Răspuns Câştigător
| StefanVlad a răspuns:

Eu cred ca exista extraterestri si s-a demonstrat dar nu prea cred ca matematiclaughing! n Chiar un roman a demonstrat ca pe o roca din spatiu a gasit niste molecule foarte mici{bacterii chiar} care candva au avut viata si se miscau cum doareau pe Marte. Si cred exista si extraterestri mari. Uite sunt emisiuni foarte intresante seara de pe la 10 pe Discovery si chiar mai devreme pe History. Stii poate ma crezi nebun dar se spune ca acesti extraterestri au fost pe Terra pe la 250-500 d.Hr. Cercetarorii au gasit un metal (nu stiu cum se numeste) care dadea electricitate. Se spune ca indivizii astia calatoresc prin spatiucu ajutorul teleportarii. Isi fac propriile gauri negre care ii duc unde doresc. Dupa ce am SCRIS atat cred ca merit funda! Uita-te pe Discovery si History.big grin

| alexandru78 explică (pentru StefanVlad):

rolling on the floor))) esti amuzant **** cred ca merit funda auzilaughing))

4 răspunsuri:
| mishuzuchan a răspuns:

laughing nu se stie daca exista dar totusi presupun (dupa mine) ca ar exista pe o alta planeta undeva ^^ ar fi supper sa vezi sau sa atingi unul

| unknownn a răspuns:

Eu credhappy
Sper ca stii ce inseamna extraterestru,nu inseamna omulet deala mic verde cum vezi tu in SF-uri, de fapt inseamna un lucru care se afla in afara globului terestru, poate sa fie si o bacterie care n-o vezi nici la microscop.

| xBrokenArrow a răspuns:

Probabil ca ei sa existe, este destul de mare si a fost oarecum demonstrata matematic.Pentru ca o planeta sa poata sustine viata, ar trebui sa fie oarecum asemanatoare cu Pamantul, adica sa aiba o atmosfera, sa existe apa, sa fie o anumita temperatura, etc... Avand in vedere sistemele solare cunoscute pana acum, ar putea exista planete asemanatoare cu Pamantul, daoar ca respectivele galaxii sunt la distante foarte mari de sistemul nostru solar.