| crestiniromani a întrebat:

Ce parere aveti despre extraterestri? Credeti ca exista? Daca da, argumentati!

33 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

D□n pun□t de ve□ere mat□matic □xista.

| Dandanache a răspuns:

Nu avem dovezi ca nu exista. Asta inseamna, dupa logica ta, ca exista. Quod erat demonstrandum.

| 220V a răspuns:

Tu esti unul din ei si cu totii suntem

| RAY a răspuns:

Ce parere aveti despre extraterestri?

nici una

Credeti ca exista? Daca da, argumentati!

posibilitatea ca sa existe este prea mare ca sa nu existe, 100 de miliarde de galaxii ori o galaxie 240 de miliarde de stele = x planete

| Mădă0611 a răspuns:

Exista, e prea mare Universul ca sa nu existe, si galaxia noastra, Calea Lactee, e prea mare ca sa nu existe.

| M25M a răspuns:

Imi vine greu sa cred ca Terra este singura planeta in care se gasesc organisme, in care este viata.

| dragos9234 a răspuns:

Extraterestrii sunt si niste microbi care sa presupunem ca ar fi descoperiti pe marte.
Deci da, sigur exista extraterestri.

| LolaLollita a răspuns:

Ma indoiesc profunde de existenta lorhappy

| dracu14 a răspuns:

Sunt la fel de reali ca dumnezeu

| Chαяtreux a răspuns:

Universul este infinit si in continua evolutie. Cine stie ce o fi? Habar n-am ce sa zic, dar daca ar fi sa existe ar fi doar alte forme de viata, probabil mai primitive. (nu ca cei din desene cu 7 maini si capul verde)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există.

| C0nstantin a răspuns (pentru anonim_4396):

Bagi tu mana in foc? abia acum am inceput sa studiem planeta Marte cat de cat... nu uita cate alte planete exista doar in galaxia noastra + restul galaxiilor din univers. Eu zic ca ai o probabilitate destul de mare sa mai gasesti viata extraterestra in vreun colt de univers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru C0nstantin):

Dacă ţi-aş spune că nu dau nici măcar un ban pe ceea ce zici tu, nu te-ai simţi naşpa că mi-ai dat un reply inutil, nu?

| C0nstantin a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer ma doare la 2 m in fata daca dai sau nu vreun ban pe ceea ce zic eu. O zi buna sa ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac o prezicere cu inspiratie divina de la dragonul invizibil din camera mea : in viitor, se vor gasi forme de viata pe alte planete.

| victorandrei a răspuns:

Prin extraterestrii inseamna orice forma de viata indiferent ca este bacterie tot extraterestra este. Toti cand aud de extraterestrii deja vad omuleti verzi laughing. In tot universul asta mare posibil sa existe.

| mihaitaLGP a răspuns:

Sunt 100% convins ca exista si alte forme de viata inteligente.
Pana in momentul de fata sunt descoperite aproximativ 200 miliarde de galaxii ( 0.2% din universul actual). Doar in acest 0.2% in momentul de fata se nasc si mor planete in timp ce eu tastez.
Privim totul gresit.
Nu avem experienta sau capacitatea sa intelegem toate nivelurile de existenta care coexista simultan.
Viata nu se poate desfasura doar in medii cunoscute de noi.
Adevarul este ca suntem accidente, am aparut din univers in univers si reprezentam o particica dintr-un intreg.

| PotatoMustDie a răspuns:

Universul fiind imens, poate infinit probabilitatea ca sa fim singuri este minima.

| Dragonfly6 a răspuns:

Ar fi cam imposibil sa nu existe... macar o forma de viata.

| IncorrectUsername a răspuns:

Da,bineinteles ca exista.Altfel cum se explica acele lumini ciudate de pe cer,sau extraterestrii morti de pe Pamant.Dar eu asa cred,ca exista, dar de fapt nimeni nu stie, este doar parerea mea. Oricum, la un moment dat, toti o sa vedem ceva straniu pe cer.Galaxia este foarte mare si e imposibil sa fie doar Planeta Terra pe care exista viata nu? Mai departe, te interesezi tu, de exemplu pe Nat Geo Wild, Joia este un serial in care iti arata cum patru specialisti sunt apelati de niste locatari care ar fi vazut niste luminite stranii pe cer, si intr-un final chiar asa este.Succes!

| Never4ever a răspuns:

Ce parere ai despre Mikey Mouse? Crezi ca exista?

Răspuns utilizator avertizat
| kira30 a răspuns:

Din perspectiva unui crestin :
Daca Dumnezeu ne-a ascuns data Apocalipsei si data mortii atunci inseamna ca a ascuns si faptul ca exita esxtraterestrii daca intr-adevar exista.

| JASMYNA88 a răspuns:

Am fi prea egositi sa credem ca Dumnezeu ne-a creat doar pe noi. poate nu sunt genul de extraterestrii pe care ii vedem in filme, poate sunt alte forme de viata diferite total. eu cred ca exista, au existat inca de la inceputul timpului dovezi si inscrieri. pe tema asta te poti documenta. intra pe vpay si cauta ancient aliens. acolo vei vedea niste chestii care iti vor explica ceea ce am afirmat.

| Zenicide a răspuns (pentru JASMYNA88):

Ancient Aliens fac extreterestrii si din Yeti, din orice apuca =] Toate argumetele lor sunt cam asa "nu stiu ce e asta/ce face asta" therefore aliens. In plus sunt minciuni in aproape fiecare episod, alege un episod sau mai multe si iti arat happy

| JASMYNA88 a răspuns (pentru Zenicide):

Eu nu sustin ca e adevarat tot ce zic aia, ca sunt bagate si de umplutura. dar sunt unele chestii care mi-au dat de gandit, in primul episod cu mini-macheta de avion. aia mi-a palcut maximhappy

| Zenicide a răspuns (pentru JASMYNA88):

Presupun ca te referi la figurinele Tolima. Acestea reprezinta insecte zburand sau pesti, sunt sute de astfel de figurine in diferite stiluri despre animale, dar ei ca de obicei arata doar alea care seamana cu un avion :))
http://ancientaliensdebunked.com/......hter-jets/

| Chiorix a răspuns:

De ce nu ar exista? Universul e uriaş şi ar fi ciudat să fim noi singurele forme de viaţă.

| bumblebee010 a răspuns:

Sa fim seriosi cum nu exista asa ce va ...auzi extraterestri! de care de aia cu ochi mari cu puta mica si verzi?

| GRs a răspuns (pentru bumblebee010):

Macar gandesti? Extraterestru nu inseamna creatura verde cu capul si ochii mari.

| bumblebee010 a răspuns (pentru GRs):

Esti praf

| TheAndrew1987 a răspuns:

Sunt doua variante : 1. Daaa. adica universul este foarte mare (uni zic ca este infinit) ar fi imposibil sa nu existe CEL PUTIN o alta forma de viata (Noteaza ca nu am spus inteligenta deci o bacterie care nu este de pe pamant dovedeste aceasta teorie)
2.Desi este chiar foarte mare (din nou poate infinit nu se stie) s-ar putea sa fim singuri dar atata timp cat nu am descoperit totul nu putem fi siguri.
P.S: O bacterie care este in viata si nu este de pe pamant (Extra-Terestra) confrima teoria.

| AlexMirel97 a răspuns:

Extraterestrii verzi cu ochii mari si trei degete nu. Viata pe alta planeta, maybe... in alta galaxie. Nu e imposibil...