| JammyBrooks a întrebat:

Cum aflu daca hamsterita mea e gestanta?
S-au imperecheat in 2 octombrie, astazi ar trebui sa aiba 12 zile.
Cum im dau seama daca o sa am pui de hamsteri?

7 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

Poi nu se vede mare diferenta ...decat dupa vreo 18-20 zile daca e mai umflata atunci cu siguranta ca are pui.
Dar iti recomand sa nu-i mai lasi sa-ti faca multi pui o sa-ti fie greu cu ei daca nu vrea nimeni sa cumpere sau sa-i primeasca.
Avand in vedere ca de mereu pui intrebari despre hamster si pui..pana acum trebuia sa ai vreo 20... sper sa nu! Apropo cati ai?

| JammyBrooks explică (pentru Sup3rN0va):

Am doar 2 dar chiar vreau sa aflu mai multe despre ei.

| kytty12 a răspuns:

Cu un deget atingei usor burtica sa vezi daca se simte ceva, seara un hamster de obicei se da in rotida daca ea va sta in casuta (daca ai)mai multe nopti la rand inseamna ca e.

| JammyBrooks explică (pentru kytty12):

Am rotita si e cam obsedata de ea, poate mi se pare dar am vazut ca e mai plinuta acum si nu mai accepta masculul.Il inpinge cu botul mana cade si apoi il musca de purtica(nu tar doar in joaca mai mult).

| kytty12 a răspuns (pentru JammyBrooks):

In cazul acesta separa imediat baietelul de fetita caci masculul ai va manca pentru a se putea imperechea din nou.

| JammyBrooks explică (pentru kytty12):

Sunt hamsteri pitici nu sirieni.

| kytty12 a răspuns (pentru kytty12):

Da intr-adevar aceasta rasa mai rar dar exista o posibilitate ca sa fi sigura i-ai putea separa... faci cum vrei