| mariusalex2019 a întrebat:

Cum elimin limbricii la un catel daca eu il alimentez cu lapte folosind o seringa mica? PS: Am gasit unul iesit afara in zona gurii.

4 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Nu mai sunt limbrici daca ies afara in zona gurii, ca un limbric se elimina doar prin materile fecale.Sa nu aiba altfel de parazit mai periculos.As zice ca cel mai bine este sa-l duci la veterinar.

| Andresso a răspuns:

Nu le mai da lapte de vaca la caine sau la pisica. Daca vrei sa le dai lapte mai bine ii dai laptele ala de la magazin ca n-o sa faca limbrici cu ala.
Mai bine hraneste-l cu altceva, cu borș, cu paine, cu salam/cârnați/pește, nu-i mai da lapte de vaca.

| mariusalex2019 explică (pentru Andresso):

Il hranesc cu lapte de la cutie da mai sugea si de la catea.Acum l-am dat intr-o parte si nu-l mai las sa suga de la catea.

| Salontanul a răspuns (pentru mariusalex2019):

Lasa-l sa suga de la cațea. Ala-i laptesanatos! Si du-l la medic!