| Paranormal12 a întrebat:

Cum faci diferenta intre demon, spirit si fantoma intr-o investigatie paranormala?

8 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Toate astea sunt spirite.
Daca intrebarea era "cum diferentiezi un demon de un inger, sau de un suflet ratacit?"... tot ce pot spune e ca e diferenta de culoare si vibratie.

| RaspberryLover a răspuns:

Demonul e diavolul(rosu sau negru, presupun), spirit=fantoma si investigatia paranormala? pe bune, frate? ce intrebare prosteasca! tu cum faci diferenta?

| cucos a răspuns:

Si pe mine ma fascineaza paranormalul si iti spun :demonul este spiritul rau si malefic, slujitorul lui satana care poate sa bantuie casele abandonate dar nu ne poate face rau doar sa ne sperie, spirit si fantoma este acelasi lucru, si poate bantui casele si sa ne raneasca

| andreeaandreeadeea a răspuns (pentru cucos):

Gresitt! Intocmai, demonul te si omoara daca stie cum sa-si canalizeze energia.Pe ei ii inspira teama oamenilor si din ea se si hranesc, desigur si din curent electricwinking

Răspuns utilizator avertizat
| andreeaandreeadeea a răspuns:

Daca te omoara e demon, daca te lasa in pace sa treiesti linistit, e un spirit bun. Si nu exista fantome, ci doar spirite si demoni.Un spirit e un om, ce nu a trecut in lumea celalalta si sta intre cele 2 lumi, desigur ca pot fi si spirite rele, astea fiind in viata lor niste persoane relewinking. Demoni sunt trimisii Satanei.

| Sara_Skittles_1993 a răspuns:

Asta e doa o idee din ce știu!
De obicei ar trebui să-ți dai seama când ai de-a face cu un demon după aura pe care o simți! (ceva electrizant, ca atunci când îți dai un plover e lână) Dacă e chea sa vezi parțial culoarea albastru!
La spirite nu știu, variază la fiecare, depinde cum a fost persoana respectiva!