| PitikBhaa a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi ia catel?

Răspuns Câştigător
| Bianca_3626 a răspuns:

Sa-ti dau un sfathappy Si eu voiam catel, iar ei nu erau de acord, plangeam, ma inchideam in camera, ma uitam la poze cu catei, eram ff trista, dar intr-o zi mi-au luat catelhappy Si vreau sa spun ca nu este asa de simplu sa ai catel, si eu credeam la fel ca tine ca va fi frumos ca-mi va face placere sa ies cu el afr, dar cand mi l-au adus prima saptamana i-am dat sa manance l-am scos afara, l-am pieptanat, dar am inceput sa ma plictisesc si imi era asa de lene sa-l scot afara, cand nu aveai chef de nimic, trebuia sa-l scoti afara, sa aduni parul, sa gasesti in mancare o mare de parhappy Deci te sfatuiesc ca cainele sa nu fie doar un moft ci sa fii pregatita sa devii o,, mama'' buna, deci succeswinking

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bate-i la cap cat esti de resposanbila si bla blabig grin spune-le ca daca duc ei catelul dimineata, il duci tu la pranz seara etc. ii vei da mancare, apa te vei juca cu el ceea ce face orice stapan bunbatting eyelashes, baga si tu vrajeala din asteabig grin si poarta-te mai bine un timp, da-le sentimentu' cum ca te simti singura si ai nevoie de un prieten [un animal] in viata ta care sa-ti umple timpu', iar de ziua ta da-le un apropo, daca tot nu merge roaga si tu o ruda sau un prieten sa-ti faca cadou un catelusbig grin asa au facut niste vecini tot la fel nu vroia sa le ia caine pana cand unu din copii lor a venit cu un catelus acasa de la o colega de-a lui de atunci iubesc catelul ala de nu se mai despart de elhee hee. Succes!:*

| chrissi a răspuns:

Pai depinde ce argumente contra aduc ei, dupa asta te poti orienta ca sa vii tu cu niste pro-uri mai puternice. Spre ex, o prietena de-a mea le-a zis ca nu se simte bine, ca e cam deprimata dupa trecerea de la gimnaziu la liceu etc. si a aranjat cu o cunostinta de-a lor sa le spuna ca animalele de companie sunt de mare ajutor in combaterea depresiei( si chiar sunt) si a mers, au fost de acord. Bine, nu a mintit, in mare parte era totusi adevarat. Deci, poate gasesti si tu ceva in genul asta. Bafta!winking

| morion a răspuns:

De ziua ta bate-i apropo celui mai bun prieten ca iti doresti un catel si daca are bani ti-l ia iar parintii nu o sa aiba cum sa te certe sau sa nu te lase cu el. incearcahappy