| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi cumpere un catel

53 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

La fel cum i-ai convins sa-ti ia mobil. Le spui ca ai nevoie de un prieten, daca nu, incep sa-ti apara stári EMO, si e mult mai naspawinking

| antonia09 a răspuns:

In primul rand ei trebuie sa vada in tine cat de responsabil esti. Asa vor vedea ei daca vei fi in stare sa cresti un caine, ca este foarte usor ca un parinte sa satisfaca cerintele copilului si pe urma tot el trebuie sa se ocupe de noul prieten al copilului.
Esti tu in stare sa iesi de fiecare data cu prietenul afara si sa ii oferi dragostea ori de cate ori mai face cate o boacana prin casa. Vei fi in stare sa mergi periodic la medic pentru ai face vaccinarile, vei fi capabil sa il educi?

| Elena_Andreea_1990 a răspuns (pentru antonia09):

Daca iti doresti foarte mult inseamna ca poti sa-i convingi doar trebuie sa ii inebunesti cu asta pana vor ceda am o prietena care asa a facut si acum are caine ia luat ceva dar totusi. asta incerc si eu

| Cåpåċεl a răspuns:

La mine e cam diferit, fara responsabilitati si altele, la mine in casa doar fratele meu aduce animale pe care le iubim, el aduce daca vrea un catel si il lasa mama laughing

| kawaii69 a răspuns:

Promite-le ca vei fi cuminte ca vei lua note bune ca faci curat ca il scoti tu afara. La mine nu a fost chiar foarte greu am vazut unul la mall si era atat de dragut:Xxx dar pentru ca era prea scump am cump unu dupa net dar a trebuit sa le fac pe toate cele de mai sus timp de 4 luni x-(

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

... nici eu nu stiu

| Larette a răspuns:

Daca aflii sa imi zici si mie laughing! Mama nu ma lasa sa tin un caine in casa.

| Babushka a răspuns:

Mda si eu vreau un caine am convins-o am facut o fata de aia de miloaga si gata laughing dar mi-a pus o conditie :cainele sa fie de talie mica, iar eu vreoiam un labradorcrying:X:X Spune-i ca vei vea grija de el il vei lua in parc, ii vei face baita, il vei scoate afara... o sa fie greu doar la inceput dupa ai sa vezi ca o sa prinda toti din casa drag de el si nu o sa ai numai tu grija de el:*

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Aceeasi intrebare am si eu
partea cu notele nu merge(le-am promis marea cu sarea, dar degeaba)
le-am promis ca am sa fiu baiat cuminte, dar tot degeaba
le-am promis de toate, dar nici in ruptul capului nu vor sa'mi ia un cainestraight face

| Aliiinutzatha a răspuns:

Pai iai usor la mine a mers de exemplu mamele adora bishoni iar tati rottwiler iar gaseste ceva care e la misloc pechinez imperial cu botu scurt

| oK_4173 a răspuns:

Incerc eu sa te ajut. uite cum am procedat eu: am invatat foarte bine la sch. stateam numai cu nasu-n cartii (sacrificiu ff mare) leaam promis ca o sa-l scot afara mereu ca o sa am grija de el...etcwinking am inceput sa ma interesez de rasa. eu am vrut un chihuahua.tongue le-am aratat parintilor si au zis ca e foarte dregut si e potrivit pentru apartament. tata a inceput sa caute prin tot orasul un chihuahua( a prins si el drag) laughing si de ziua mea laughing) surpriza mia adus un chihuahua acasa! sper cam fost de ajutor happy mult noroc! ne mai auzim happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe parinti nu ii convinji usor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa-mi conving parintii sa-mi ia un catel (bichon maltez)problema e responsabilitatea si mai ales cu banii(spun ca acesti catei sunt scumpi)nu mai stiu ce sa le zic desi invat foarte bine nu vor.help!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda.cand am vrut pisica am plans 2 ore si mi-a luat-o. Acum e ditamai balena. Nici nu sta acasa. Pisicile isi iubesc locul nu stapanul. Acum nici nu mai ma baga in seama. O am de 2 ani.Si eu vreau bichon dar nu stiu cum sa o conving sad eu am vazut bichon si cu 3-4 milioane (300-400 RON) asta hai, ca nu ar fi cine stie ce problema, il cumperi si ai grija de el cat il ai... 14-15 ani. dar ii trebuie mancare si tot felul.nici asta nu mi se pare foarte greustraight faceCat poate manca catelusu ala micpuppy dog eyes? Ii explic ca eu il plimb, ca ii dau sa manance ca il curat, ca ii dau apa, ca merg la veterinar.si tot ce primesc e :"O sa ai toata viata la dispozitie! chatterbox" mdaaaa, sigur o sa cresc o sa am copii, facultate, serviciu, nu o sa mai am timp de cainesad Dar nu intelege, totusi.continui sa sper, daca nu tot se trezeste cu el acasa si o sa se indragosteasca de elcrying puppy dog eyes grrrr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu atata m-am rugat de ea dar nu a vrut pana acum cateva zile si cand s-a uitat pe google la bichoni maltezi a zis ca sunt frumosi dar trebuie ingrijiti si nu ma cred in stare dar pana la urma am reusit sa ii conving spunandu-le ca o sa ii fac baie o sa ies cu el afara o sa merg cu el sa ii fac toate vaccinurile o sa strang dupa el si o sa-i dau de mancare. la mine a mers (mai icercati credeti-ma o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar antonia eu de cand le tot zic asa si nu vor inteleg ca stam la bloc dar si altii au un calelusbig grinbig grin:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine nu merge...cu fete triste sau cu fata dinaia de miloaga crying mama asta e al dracului ca doar si tata ra vrea... daar mama :-X daca ea zice nu NU ramane hmmmmmmmmmmmm ce ma innerveaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tatal meu nu vrea! De mult timp imi doresc si eu un caine! Mama vrea dar tata... vreau sa va zic dar nu radeti! Chiar am pans pentru asta chiar daca sunt baiat! Vreau Bichon Maltez! Dar tata... cine stie va rog spuneti-mi! Adresa:eryk_art_violin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu imi doresc enorm de mult dar nu vor de nici o culoare.Sunt prin casa ca un aparat de radio care tot trancaneste de catei.Eu vreau un bichon havanez, sau un bichon maltez, sau un westie. Unu din ei.Am incercat orice metoda posibila si imposibila orice metoda normala si anormala.Mama zice:vrei sa strang dupa catel? vrei sa ma plimb cu catelu? Tata zice:vrei sa ma linga catelu la bot laughing, vrei sa calc in **** prin casa, vrei sa fac baie cu catelu, vrei sa stau cu catelu la masa sa se uite in gura mea cand mananc? Aoleeeeeeeeeeu crying ce sa fac... le-am zis ca eu il plimb eu ii cumpar jucarii eu il invat sa-si faca nevoile afara etc... dar nu merge! ce sa fac?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu pot avea si eu un caine? Desi stau la bloc, imi doresc din suflet orice rasa de catel!sadAstept sa ma conactati stoian_roby

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau un catel.\mamei nu`i prea plalc animalele de companie daar acum am 14 ani si in curand ne vom muta la bloc sh evident voi fi mai mare si mai responsabila nu ii voi spune mamei nimic inca fiindca vreau sa ii arat acest lucru prin tot sunt sigura ca prima data nu va accepta sh imi va da un rasp negativtongue dar nu ma voi da batuta. vreau un catel yorkshire terrier:X va dau un sfat daca vreti un catel ar ttrebui sa le aratati parinntilor ca meritati prin: note bune, prin casa tot felul de lucruribig grinsucces wave

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a cumparat un catelus mic de 1 luna si sa stiti ca tata m-i l-a luat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aproape ca o urasc mult pe mama ca nu vrea sa imi ia, de tata nu am ce sa zic, dar de mama... ea uraste animalele.Cand eram mica de 3 ani au luat un caine si eu nu am avut grija de el, eram si eu micuta, acum imi tot reproseaza, si zice ca peste un an doi o sa cumpere tata teren si o sa facem o casuta, dar eu nu mai rezist nici macar doua zile, plang in fie care seara! Daca stiti ce sa fac sa ii conving dati-mi mesaj la id-ul pretty.pretty03

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu luati ei un caine ziua ei si eu am facut si a mers e super atasat de el si nu o sa se desparta de el promitbig grin:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu imi doresc fffffffffffffffffff mult un catel si nu stiu ce sa fac am incercat sa iau note bune dar nimic am facut curat prin casa nimic, mamei ii plac cateii dar zic ca lor le trebuie multe nevoi tate nu ii plac delokkkkkkkkkk daca aveti vreo sugestie luati id de mess:bartokgabriela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu un catel dar cat ma rog de ei nu primesc nici un raspuns.
Anul trecut de ziua mea tata mi-a adus un motan alb, cu ochii albastrii da f.rau daca se supara putin incepea sa zgarie sa muste sa miorlaie, se urca pe masa rupea mobila si in vara mi l-au dat.Eu vreau un catel! nu ma intereseaza ce rasa e poate sa fie oricare acum astept ziua mea peste 2 zile si eu tot cer in fiecare an un catel! m-am rugat de ei dar ei zic ca rod cablurile, isi fac nevoile unde nu trebuie, iau paraziti,"ca numai pe vaccinuri, mancare si toate lucrurile necesare nu mai dam bani". Ce sa fac ca sa-i conving sa`mi i-a unul am incercat aproape totul nu mai stiu ce sa facthinking crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tata cand eram mic a avut ciobanesc german, la fel vreau si eu, dar el nu vrea, asa ca am sa vorbesc tot timpul despre asta, am sa umplu pc-ul cu rugaminte si poze, el spune ca trebuie sa-l plimb tot timpul, ca e mofturos(cainele), ca nu o sa mai am timp de scoala etc, dar daca nu o sa-mi ia caine nu o sa mai vorbesc cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este chiar punctul meu forte de imi face parintii in special mama sa ma lase cu un catel in casa zice ca eu voi fi mult prea ocupata decat sa am grija de el si sincer nici nu mai stiu cum sa ii fac sa imi cumpere unul ce ar trebui sa fac sa ma lase sa tin si eu unul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! si eu imi doresc foarte mult un Pug! anul trecut nu situ cum dar tata a vrut sa imi ia un bichon! chiar cu o zi inainte de a-mi lua bichon am facut o criza de nervi si nu mi-a mai luat! dupa mama mi-a zis ca vroia sa imi ia catel si am facut si mai rau pentru ca daca mi-ar lua un catel ar fi cel mai ...SOPER think ever!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm... Părinții diferă... :-). dar uite cum a mers la ai mei:
Cand eram m

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm... Părinții diferă... :-). dar uite cum a mers la ai mei:
Dar i-am convins foarte greu, acum o luna... De abia împlinisem 12 ani si de cand eram mica tot le ziceam si nu vroiau ca ziceau ca nu-s destul de responsabila... Bla bla bla... Dar acu o luna le-am zis ca îmi doresc foarte mult un caine Samoyed, sunt rasa mea preferata si as vrea si eu un prieten animalut. mama mi-a zis ca îmi ia Anu viitor... Dar am vorbit si cu tata si asa mi-au luat! Asa a mers la ai mei!
Funda? Sper sa meargă si la tine.