| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi ia un catelus?

7 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Eu nu am acceptat catel in apartament pentru ca copiii mei nu s-au angajat sa-l ingrijeasca zilnic si sa-l plimbe, ca in rest eram de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, depinde care e motivul pentru care nu accepta sa-ti ia un catel, demonstreaza-le ca esti responsabila, fa curat in camera ta, ajutati parinti atat cat poti tu, invata bine si stai de vorba cu ei si roaga-i frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Punete in genunchi si plangi laughing

| Adolescentul a răspuns:

Bunatongue vorbesti frumos cu ei si le spui ca de Mos Craciun asta i`ti doresti cel mai mult un catelush frumos happy cu care sa te joci, si ca te simti singurica si ca ai mare nevoie de acel catelushi chipes si draguttongue iar ei are sa i`ti faca acest cadou superb tongue cu siguranta! Te pup tongue

| toto a răspuns:

Negociezi cu ei. Le promiti ca inveti bine si ca esti cuminte. Te angajezi sa te ocupi de el.

| IbanezFender a răspuns:

Trebuie sa unbli la latura sensibila a parintilor spune-le cat de mult iti doresti acest catelus dar nu asa simplu descrie felul in cere te-ai juca cu el si cat de dragut ar fi sa ai propriul catel sa cum si alti copii au un catel, daca poti arate-le imagini (cauta pe youtube)cu catelusi draguti dar cel mai important, trebuie sa le spui parintilor ca vei fi foarte responsabil si vei avea grija de catel dar vei avea grija sa nu lasi la indemana lui obiecte care le-ar putea strica si fi sigur ca vei acorda destul timp catelusului in fiecare zi. Pentru a fi convingator in fata parintilor ca vei fi responsabil de ingrijirea catelusilui(pentru ca asta este cel mai important)pregateste un loc pentru catel unde crezi ca va putea dormi iel. sper sa il obti

| luuu :) a răspuns:

Pai le zici "o sa am grija de el, o sa-i dau sa manance, o sa ma joc cu el in fiecare zi si no sa-l las sa va rontaie pantofi( de fapt mai bine nu le spune si faza cu rontaitu big grin) si bla bla bla chesti de genu. daca nu te cred demonstreaza-le ca esti suficient de responsabila : ajut-o pe mama ta, fa-ti curat in camera, fa-ti temele...si daca reuseti o sa ai catel happy
P. S. sper ca o sa ne intrebi si ce nume sa-i dai big grin