| ColorixRainbow a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa-mi ia un catelus?

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Trebuie sa le demonstrezi ca-l poti creste tu singura.Invatand la scoala si ajutand la treburile prin casa.De asemenea trebuie sa insisti.

| IzzyNailart a răspuns:

Pentru ai convinge sa iti ia un catelus trebuie sa le dovedesti ca esti responsabila. Majoritatea copiilor vor animale de casa deoarece ca si multor alte persoane le plac animalele dar si din dorinta de a avea o vietate in casahappy Problema este ca dupa c au primit animalul respectiv au incetat sa aiba grija de el. Tu trebuie sa le dovedesti parintilor ca poti fi responsabila, sa iti asumi raspunderea pentru el. Daca stai la bloc este greu deoarece trebuie scos mereu afara, face pe covor/parchet/mocheta si trebuie curata etc. Totul tine de argumentele pe care le dai si daca esti in stare sa le demonstrezi ca esti matura destul incat sa ai un animal de casa. pupici

| Ella_4255 a răspuns:

Fai sa vada ca esti responsabila si meriti unul

| alexcristi a răspuns:

Arata ca poti avea grija de un catelus si cred ca iti vor lua

| ionela_5415 a răspuns:

Spunandule ca vei fi ascultatoare si ca vei invata bine la scoala ceea ce ii va bucura :d incearca bafta :*