| breaktherules a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase sa imi vopsesc parul? (15ani)

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga @nikolle, cumperi un pliculet de "henna" de la o farmacie, il aduci acasa, si ii lasi pe parintii tai sa citeasca prospectul. big grin Ii mai pui sa citeasca si niste informatii de pe google despre acest produs 100% natural, si se rezolva, nu vor avea de ce sa-ti interzica. Este un nuantator non-invaziv, si nici nu va tine foarte mult (cateva saptamani), apoi se va duce la spalat DE TOT si vei putea oricand sa revii la culoarea ta naturala. thumbs up Mai ales ca acum e vara, nu mai ai scoala, si ai si tu dreptul sa mai experimentezi un pic, sa te distrezi si sa te simti mai frumoasa.winking
Bafta! day dreaming

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești prea mică pentru vopsit. După 25-30 de ani.
Pa, pa.

| εїз a răspuns:

Roaga-i frumos. Daca nu merge cu frumosu, opune-te happy

Faci rost de banii, te duci. te vopsesti, si cand vi acasa. te cearta. o palma, daca sunt prea severii. si asta e tot. dar ai reusit sa te vopsesti happy

Janina
| Janina a răspuns:

Sa iti spun cum am facut eu?
i-am pus in fata faptului implinit!

| Derye a răspuns:

Cine a zis ca trebuie sa-i convingi?
Te comporti ca si cum ar fi ceva normal. Mergi la magazin, iei vopseaua si incepi sa te vopsesti. Daca te vede maica'ta ii zici: pai ce am facut anormal? Doar ma vopsesc. Atunci ea o sa creada ca exagereaza si ca e anormala. rolling on the floor

| shadovv a răspuns:

Cum te conving ca parintii au dreptate?

| Live.Laugh.Love a răspuns:

E viata ta, parul tau, vopseaua ta, riscurile talewinking. eu asa i-am convins happy succes

| Alex_9605 a răspuns:

Te vopsesti mai intai si apoi le arati, doar n-o sa te tunda cheala.

| lays a răspuns:

Eu am dormit intr-o seara la o prietena.am plecat bruneta, m-am intors cu suvite blondebig grinn-a mai avut ce sa zica mamabig grinsi aveam 13 anibig grin

| xD a răspuns:

Explica-i ca nu faci nimic rau daca iti vopsesti parul si ca o sa inveti la fel de mult pentru scoala bla bla blahee hee.
Si vorbeste cu maica`ta. Daca stii cum sa vorbesti cu ea si e `de treaba` te lasa big grin...

. sau. faci pe rebela si vii acasa direct cu parul vopsit... O sa te certe putin mai mult, dar nu prea au ce sa iti faca daca tu vrei sa ai parul vopsit... si dupa un timp or sa uite big grin

| deniiiii234 a răspuns:

Inca una. Ce iti trebuie tie sa te vopsesti de acum? Sunt convinsa ca ai un par frumos. Daca il ingrijesti cum trebuie va arata super fara sa fie vopsit.

| z0uzh0lina a răspuns:

Vopsesteti-l pe ascuns laughing

| Kitteny a răspuns:

Cel mai bine e sa mai astepti sa cresti! cine zice ca e ceva normal sa te vopsesti la 15 ani?laughing)

| ThePoet a răspuns:

Pai poate mama ta se vopseste si ea. Tu de ce nu ai putea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna nikolle am citit intrebarea si m-am gandit sa-ti dau un raspuns; eu zic ca cel mai bine ar fi sa le zici ca ti-au iesit cateva fire albe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I prea mica pentru a te vopsi...acum sunt sigura ca e doar un moft... apoi nu ti va mai placea sau iti vei face un obicei din asta si vopsindute des iti va cadea parul, deci nu te sfatuiesc

| 100%Diana a răspuns:

Zi-le ca urmeza banchetul si trebuie sa fii aranjata daca treci a 8-a iar daca esti a 9-a zi-le ca va lasa pana si directorul, ce o sa iti faca daca te duci la scoala/liceu asa, esti destul de mare.

| ...:::are a princess in a big world:::... a răspuns:

Bun eu trec a 8 si in vacanta mi-am facut niste suvite care dupa m-am plicisit de el si i-am zis lu mami sa se duca sa imi cumpere vopsea si s-a dus sa imi ia laughing) mai bine nici ca se puteabig grin

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Le spui prima data ca vrei shuvite trebuie sa te lase, le spui ca asa este moda acum:-p... Apoi dupa o saptamana le spui ca nu iti mai place :d si ca vrei sa te vopsesti big grin Incearca asta:-d

| xu a răspuns:

Bati apropouri de fiecare data cand se vorbeste despre ceva, chiar daca o sa-i innebunesti. Dar e mai bine sa-i faci sa inteleaga ca lucrul acesta este ceea ce iti doresti tu. Bafta! te pupa xu!:*