| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase cu parul mare(baiat)?

Răspuns Câştigător
| emilian6238 a răspuns:

Salut! Contextul in care train si ne dezolvatam noi, este mult diferit fata de cel al parintilor nostri. Unele decizii ale parintilor isi au bazele in niste chestii culturale care nu mai sunt de actualitate. Pentru ca parintii sa ne acorde libertate mai mare, comunicarea este cheia. Trebuie sa ii facem sa inteleaga lumea in care noi traim, sa le impartasim interesele si valorile pe care noi le consideram importante. Misiunea parintilor este aceea de a se asigura ca noi o sa avem un viitor cat mai bun. Arata-le ca te preocupa si pe tine asta si lucreaza la dezvoltarea ta personala. Vorbeste cu ei despre planuri de viitor si explica-le atunci cand este cazul, motivul pentru care uneori ideile lor nu se mai potrivesc cu lumea actuala. Incet, incet, o sa capete incredere in tine si decizii de genul parului o sa ramana doar la alegerea ta si atat. Duminica frumoasa!winking

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le zici ca asa te simti tu bine si simti ca te reprezinta

| NLS a răspuns:

Si eu l-am avut mare, si nu le-a prea convenit.
Timp de 15 luni nu m-am tuns.
Ce am castigat din asta? A inceput sa-mi cada parul. La mine a fost un experimet, acum cativa ani. Acum m-am lecuit.
Recomand parul lung doar daca ai fata ovala si parul foarte des.
Daca ai firul subtire, oricum l-ai ingriji, o sa iti cada, datorita faptului ca se incalceste. Iar daca il ai si rar, se va vedea ingrozitor dupa un timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le spui ca idolul tau de pe Youtube are parul mare si te sinucizi daca nu esti ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dau un aer de gay genul de baieti chiar daca nu-s, baiatul e frumos si el cu par scurt, toti va prostiti cu par lung ca sa pareti cool, ce sa zic.

| IIIshaneIII a răspuns:

Le spui ca asa poarta si iubitul tau, te vor intelege

Răspuns utilizator avertizat
| emipenet a răspuns:

Salut! In primul rand trebuie sa le dai niste motive ca sa te lase sa ai parul lung
Dar frate eu nu iti recomand sa ai parul lung (nu fiindca este baiat) e greu de ingrijit, te vor considera oameni fata nu baiat
Lasa-ti parul asa cum este fiindca asa esti frumos (cu parul lung nu cred ca vei mai fii frumos)
Sper ca te am ajutat!
Funda?

| Daryus3k2 a răspuns:

Pai si eu am avut parul lung, ai mei nu prea erau de acord. Dar le-am dovedit ca nu ma schimba parul daca il am mai lung sau mai scurt. Iti recomand sa le spui parintilor tai ca vrei sa vezi cum iti sta si ca o sa il ai aranjat tot timpul. Poti sa le arati ceva poze de pe internet cam cum ti-ar place sa vada dinainte ce ai de gand, probabil isi imagineaza complet altceva. Dar iti dau un sfat, e greu de intretinut, depinde cat de mare vrei sa il ai. Vei avea nevoie de tuburi de fixativ si produse pentru ingrijit parul. Daca il vrei mare trebuie sa te ocupi de el.

| TheWisest a răspuns:

Cu parul mare unde?

| mihaibratu2000 a răspuns:

Si ai mei au facut la fel si pana la urma i am convins....Eu le am spus ca vreau sa incerc ceva mai diferit si le am arata ce frizura vreau sa mi fac adica sa l il prind la spate.Acum sfatule meu este sa faci ceea ce am facut si eu, tu ii cunosti mai bine pe ai tai si sti cum sa i abordezi si incearca sa le zici cand sunt bine dispusi, succes