| NUUSTIU a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase sa ma vopsesc si sa imi pun pirss? puppy dog eyes Mentionez ca am 14 ani.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești încă un copil și mai târziu sunt șanse să-ți pară rău de deciziile luate acum. Cel mai bine ascultă de părinți!
Pa, pa.

| Nymphetamine a răspuns:

Eu zic sa stai pe curu tau si sa lasi vopsitul si "pirssul" la varsta ta. happy

| RockLover94 a răspuns:

La pierce nu o sa ai nici o sansa sa iti faci singura pentru ca iti trebuie semnatura parintilorhappyDe vopsit... Poate mai ai sanse sa ii convingi.Dar esti cam mica pentru vopsit.Iti strici parul aiureahappySucces.

| djrobby a răspuns:

Pai eu am vecine douo pete gemene tot de 14 ani si una din ele sa vopsit prima data acum 2 ani! asa ca faci ce crezi, si apropo mama lor e profesoara iar tatal politist.
asa ca faci ce vrei!

| raluca_5052 a răspuns:

Auzi mai fetito lasa tu pirssurile si vopsitul parului pentru ca in primul rand dac u te vopsesti de la varsta te 14 ani iti va cadea parul pentru ca tu esti inca micuta iar pirssuri nu are rost sa-ti pui pentru ca te face urata si nu are rost sa-ti pui pe fata tot felul de tampeni.Te sfatuiesc sa stai cuminte in bancuta ta daca iti pui pirssuri sau te vopsesti nu te face cu nimic mai interesanta decat ceilalti cautati si tu ceva folositor pentru tine.Pa,pa te pup dulce.

| cupyyyy a răspuns:

Totusi...ce te opreste sa faci asta laughing
Dar mai bine te'ai intreba cum sa te convingi pe tine insati sa nu faci asta.Stiu ei de ce nu te lasa.^^.

| Shobo91 a răspuns:

Mda...mi se pare ca esti cam micuta pentru asa ceva...mai asteapta macar cativa ani, asteapta varsta de 18 ani, si nu o sa regreti pentru ca atunci vei realiza ca nu foloseste la nimic de fapt!;-)

| dmdmkk2 a răspuns:

Heii.Cu vopsitul nu prea am cu ce să te ajut, dar trecem la pierce'.Și eu mi-am făcut în nas, nu i-am întrebat pe ai mei, i-am pus direct în fața faptului împlinit.Deci dacă vrei să o faci și tu(acasà)o să ai nevoie de niște spirt,um marker sau pic,piercing-ul și un ac,vată,pui pe vată spirt,dezinfectezi acul și piercing-ul, apoi cu pixul sau marker faci un punct unde vrei gaura. După pui acul și faci gaura, după ce ai reușit dacă te doare sau ceva, te dai cu cremă de gălbenele, apoi pui piercing-ul.Succes! happy

| maria052003 a răspuns:

Eu am 11 ani si mi-am vopsit varfurile albastre. M-am rugat insistent de mama si pana la urma m-a lasat. Spune-i ca iti doresti asta foarte mult si aminteste-i asta in fiecare zi pana te va lasa.