| Konan13 a întrebat:

Cum imi fac cainele sa nu se mai teama de aspirator? Stiu ca sunetul facut de acest este mult prea inalt pentru urechea lui si de aceea cand fac curat in camera mea il tin cat mai departe, dar cand aude chiar si un pic suntetul incepe sa alerge speriat si sa latre Iar cand ma vede cu el in mana mai are un pic si ma musca, IDar el nu este asa, afara ies si ne jucam cu fetele, Nu era obisnuit sa latre si sa fie furios! Ce sa fac, Cel care imi zice ce sa fac si functioneaza primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ILoveNextTopModel123 a răspuns:

Si al meu facea la fel...cam acum o saptamana.se va obisnui.al meu se ascundea. opreste apsiratorul, i-al in brate(pa catel)si stati amandoi la 3 metri de aspirator. vorbeste-i calm si spune-i numele foarte rar. spune-ilove struck, ce e asta? aspiratorul, x, da, bravo, bravo. apoi apropiati-va din ce in ce mai tare. apoi cand il pornesti se va speria dinou.cand aspiri tine-l in brate putin si il blochezi undeva unde nu se poate ascunde.gen in pat.mama ta sau cineva da cu aspiratorul cat mai aproape de catel.tu il tii in brate, in cateva saptamani, se va obisnui.pe langa faptul ca se va obisnui daca il tii f. strans in brate cand se teme, va avea f. mare incredere in tine si va stii ca tu il poti apara de orice.succes. :*

| Konan13 explică (pentru ILoveNextTopModel123):

Mesri foarte mult, Se pare ca acum Cand Am facut ceea ce mi-ai zis, Nu mai latra asa de tare, chiar a trecut pe langa aspirator nepasator si nici nu s-a uitat urat sau a inceput sa maraie happy Iti multumesc foarte mult!

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Il poti tine intr-o alta camera cat dai cu aspiratorul..Inchizi usa ca sa nu poata intra happy

| Konan13 explică (pentru MeimeiPinguinu):

Si asta este o idee foarte buna dar deja s-a obisnuit cu aspiratorul

| AllexTheWolf a răspuns:

Cu caini nu e de glumit. Am si eu unul, si cand era mic ma jucam cu el, nu aveam probleme, dar acum nu ma mai asculta, doar pe vecinul meu ( are 3 caini si numai cand unul din iei ade usa a plecat la cusca, nu mai sta) parerea mea e sa te duci la un specialist.

| Konan13 explică (pentru AllexTheWolf):

Dar nu ma voi duce pentru ca majoriatea specialistilor sad Imi iau banii degeaba si zic ca Vai este Bolnav, Ii trebuie medicamente cand cainele meu este perfect sanatos si se joaca, mananca ma lasa sa-l mangai dar Cand vede aspiratorul este Pur Si Simplu Speriat! :'( Multumesc in orice caz pentru raspunsul tau.

| TarjaTurunenFan a răspuns:

Incearca sa il obisnuiesti cu sunetele tari si se va obisnui si cu cel al aspiratorului.
Bafta!

| ILoveNextTopModel123 a răspuns (pentru TarjaTurunenFan):

Nu este in niciun caz indicat sa obisnuiesti un animal cu sunetele tari.acestea vor fi speriate, vor plange in somn, nu vor mai raspunde la nume.nu cred ca cineva vrea sa aiba un patruped speriat, fara nume si care tot timpul tremura.Nu

| dia733 a răspuns:

Du-l în altă cameră.