| pinkdimond a întrebat:

Inca o chestie legata de pisica british shorthair blue sunt unele anunturi care au pus ca pret 1 ron.e pretul adevarat sau nu vor sa afiseze pretul..adevarat?!

Răspuns Câştigător
| VesnicRatacitore a răspuns:

Nu nu e adevarat. mai ales daca cumper una de rasa de pe un site. suna acea persoana si a sa-ti spuna pretul. am patit-o si eu... daca nu vrei una de rasa cauta pe afara a sa gasesti un pui, mai mult pretuiesc iubirea.

| pinkdimond explică (pentru VesnicRatacitore):

Mersi mult stiu ca era una cu 200 ron dar cand o descria zicea ca pretul afisat e avansul+mama zice ca vor sa negocieze pretul la tel dar am sunat la unu si nu a ras.dar voi mai incerca

4 răspunsuri:
| VesnicRatacitore a răspuns:

Suna vanzatorul, sa fi sigura. succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este o superstitie care spune ca nu e bine sa dai animalele pe gratis. asa 1 ron e o chestie simbolica.

| PisicaFIFI a răspuns:

Pretul de 1 ron NU este adevarat.

Multa lume pune acest pret generic de 1 ron (sau 1 euro) din mai multe motive:
- pentru ca site-urile ii obliga sa completeze ceva, adica sa nu lase pret ZERO;
- pentru ca vor sa puna un pret mic, unele site-uri facand ordonarea anunturilor dupa pret;
- pentru ca nu doresc sa puna pretul real (care azi poate fi unul, dar peste o saptamana poate fi altul);
- ca sa fie sunati si intrebati de pret.