| cosmi98 a întrebat:

Cum invat o pisica sa faca la ladita?

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Pisoiul trebuie urmarit cu atentie si in scurt timp vom sti care este momentul "critic" in care se pregateste sa isi faca nevoile. Il vom lua pe sus (chiar daca a inceput deja!) si il vom duce la ladita. Il vom astepta sa termine, apoi il vom mangaia drept recompensa. In acelasi timp, vom dezinfecta locurile din casa unde pisoiul a avut deja cate un "accident", preferabil cu o solutie cu miros patrunzator (exista diverse preparate in comert, special pentru acest scop) sau cu otet, pentru ca zona respectiva sa nu-i dea "idei" pentru a doua oara.

In general, si cel mai "incapatanat" pisoi va invata sa ii faca nevoile la cutia cu nisip in aproximativ doua saptamani. Nu uita insa, este nevoie de timp pentru a supraveghea pisoiul si de rabdare.

| JusttinaPanda a răspuns (pentru Siracuzia):

Okey, am incercat asta de doua ori...dar tot nu vrea sa faca. De asta nici nu o primesc in casa, o tin doar in baie.Sincer mi-e mila ca miauna.

3 răspunsuri:
| Avatar001 a răspuns:

Dai cu pot in c...t si o sa se invete :-)))

| Boouublees a răspuns:

Poiii...eu am o pisica siameza si cand am fost sa-i iau ladita ia pus tata nisip bla bla...si am luat si am pus-o in lada cu nicp si i-am zis ca aizi isi va face nevoile si asa a facut si s-a invatat :pe