| cosmin3confuz a întrebat:

Cum iti faci catelul sa nu isi faca nevoile pe unde nu trebuie desi are letiera? crying

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Pai il scoti in intervale de 2-3 ore la inceput si o sa vezi cand isi face nevoiile. Apoi stii cam orarul. Dupa aceea catelul va cere afara. Eu stau la curte si mi-a fost destul de usor sa o invat. Chiar daca nu e nimeni acasa nu isi face nevoiile prin casa.

2 răspunsuri:
| kossmin16 a răspuns:

Primadata va trebuii sa-l tii intro camera si apoi pui hartie pe jos! peste putin timp observe la ce ore isi face nevoile si la acele ore il scoti afara

| Butterflyxo a răspuns:

Desi il vei scoate afara, tot va face si in casa. Eu am un bichon si de fiecare data cand era mic si facea, luam un ziar, il speriam putin cu ziarul (speriat e mult spus, loveam ziarul nici tare dar nici incet de pamant, asta ca sa invete ca atunci cand am ziarul in mana a facut ceva gresit), il certam si il bagam cu botul in ce facuse (facea mai mult pipi). Uneori si vreo 2 palme foarte incet la fund. Stiu ca pare naspa ce zic, nu ma comportam ca o nebuna cu el, dar cand s-a marit, nu facea in casa pana nu il scoteam. Tinea si cate o zi daca nu ii dadeam drumul afara.