| lumy4u a întrebat:

Cum iti vindeci sufletul distrus de durere? iepurasul meu in varsta de 1 an si 7 luni a murit astazi.medicii veterinari au incercat tot posibilul sa il salveze dar nu au reusit, suferea de o boala fara leac.il iubeam mai mult decat pe propia viata si era totul pentru mine,acum casa e pustie,la fel si inima mea,absolut orice imi aduce aminte de el si ma face sa plang,nu am iubit pe nimeni niciodata cum il iubeam pe el,mi-e asa dor de el,viata mi se pare un chin fara el, e prea dureros. unde se duc animalele cand mor?

Răspuns Câştigător
| Miire a răspuns:

Stiu cum e sa iti pierzi iepurelesadIncearca sa iti iei un iepuras nou, de aceeasi culoare, numeste-l la fel si te vei acomoda.Gandestete ca el/ea s-a dus intr-o lume mai buna si acolo nu se mai chinuie si se lupta cu boala pe care o suporta.Gandestete cum ar fi daca el ar mai trai acum.Se zbate intre viata si moarte si incearca sa traiasca fortat. Daca cu adevarat il/o iubeai incearca sa treci peste deoarece el/ea era atasat/a de tine, iar atunci cand tu versi o lacrima ii/o lovesti si ii creezi o noua boala in sufletul tau si al ei/lui, chiar daca el e acolo. Daca nu incetezi sa plangi spiritul lui nu va fi niciodata linistit si va fi si el suparat.
P.S:Cand suferi tu, sufera si el.

11 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

Intr-un loc mai bun, iar ca remediu ai putea sa-ti iei alt iepure

| Letty03 a răspuns:

Stiu cat de dureros e cand pierzi pe cineva drag. dar asa e viata, trebuie sa o traiesti. unele momente sunt dificile altele usoare dar trebuie sa fi tare si sa treci peste. poti sa-ti iei un caine micut si pufos kiss

| lumy4u explică (pentru Letty03):

Acum am un caine mic si pufos, bichon malteze, imi face viata mai frumoasa :X

| Dany3103 a răspuns:

Du-te ingroapal undeva in gradina, asa am facut eu cu prima mea pisica, a doua a aruncat-o bunicamiu la tomberon laughing stai linistita timpu iti va vindeca ranile happy

| YoMsG a răspuns:

Ia-ti un alt iepuras si pui numele "bony 2"

| Kenichi a răspuns:

Eu zic sa iesi in oras si sa incepi sa socializezi, fa-ti un iubit sa vezi ce repede uiti de iepuras.

| lumy4u explică (pentru Kenichi):

Am un iubit, amandoi suferim enorm

| mada7255 a răspuns:

Intr-un loc mai bun cu siguranta si chiar daca nu o sa te ajute incearca sa iti ei un iepure nou

| vanesaandra a răspuns:

Intr-un loc mult mai bun si mie mi s-a intamplat la fel cu porcusorul meu de guinea si la fel casa e pustie fara el si uite un sfat gandeste-te ca daca tu plangi si esti trista acolo unde e el il faci sa se simta mai rau decat te simti tu nu mai plange si gandeste-te ca el e fericit acolo unde e el si sa stii ca el e chiar langa tine si ca o sa te iubeasca mereu

| trendya a răspuns:

Stiu cat de dureros e sa ai un prieten pe care sa il pierzi pentru ca si eu am u porcusor de guineea si simt la fel cand nu e cu mine sau cand sunt la scoala, deci ar fi trebuit i primul rand cand l-ai camarat sa te gandesti la faptul ca odata si odata va muri de batranete dar de asemenea e o piedere groaznica (imi doresc sa devin veterinar ca sa ajut oamenii ca tine imi pare rau ca nu pot face nimic mai mult )

| ღflorinaღ a răspuns:

Cand am citit anuntul acesta chiar daca l-ai pus de mult..Imi aduce aminte de cainele meucrying am crescut cu el de cand m-am nascut mi-a spus tata ca ma lingea pe gura si mai tot timpul eram pe-afara cu el...crying Si inainte cu o zi sa moara am avut un fel de jurna si am inceput sa refac unele melodii si am scris despre iepuri si urmatoarea zi am plans toata ziua si astazi ma gandesc la el si imi vine sa plang...crying ma simt vinovata!
a trecut MULT timp.El a murit in 2009 si suntem in 2013!
Inca simt ca-i langa mine.crying((((((((((((
I MISS U, CODRUT!crying INCA MOR DE DORUL TAU...