| AnneMarie03 a întrebat:

Cum pot invata un bichon havanez de 6 saptamani sa nu isi mai faca nevoile in toata casa, ci intr-un singur loc?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Răbdare, micuțo! )) Tu ai făcut din 'prima' la oliță? Ori, mai întâi, ai folosit pampersul? E prea mic ca să înțeleagă ce-i ceri. Când începi să-l plimbi, va învăța treptat să își facă nevoile (și) afară.

| EraserHead a răspuns:

Incerca sa ii cumperi ladita cu nisip special pentru catei. La pisica mea a mers de prima data si am auzit ca merg si la majoritatea cainilor de rasa.

| EduardDogHelper a răspuns:

Ii pui un pampers pentru copii, dinacela de se pune pe jos, gasesti in jumbo si il pui intr-un loc si cand face undeva il bagi cu fata si dupa il duci la pampers. La mine a mers.

| Criss_Crissty_1999 a răspuns:

Eu am câine și știu prin ce treci.Trebuie să-i cumperi lădiță cu nisip și să-l cerți puțin dacă nu este cuminte și face altceva,dar,înainte să-i cumperi lădiță uită-te unde își face nevoile,și acolo îi poți pune lădița. Dacă nu vrei așa,dacă are jucării, pune-o pe cea cu care se joacă cel mai mult, lângă sau în lădiță.Și dacă urmezi ultimul sfat, și face mizerie jos, lipește o pătură/plapumă/sau o cârpă mai mare. Sper că te-am ajutat!