| stefyy123 a întrebat:

cine stie cum dresezi un bichon havanez sa nu isi faca nevoile in casa? sau sa fie dresat

Răspuns Câştigător
| Luchius a răspuns:

O metoda foarte buna e aceea de a il scoate afara cat mai des, cel putin perioada de inceput. Cearta-l cand face in casa si felicita-l cand face afara.Si inca ceva, inarmeaza-te cu rabdare.o sa dureze cel putin cateva saptamani, pe parcurs raresti iesirile.La mine asa a functionat de minune, daca mai ai nevoie si de alte sfaturi legate de dresaj ma anunti (nu am bichon ci alta rasa).

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Il tii afara de tot