| StefanIntrebare a întrebat:

Cum pot sa ingras o pisica? Vreau sa imi cumpar o pisica, dar pisicile sunt mai dragalase cand sunt grasute. Ce alimente care le mananca o pisica si cum sa o fac sa le manance. Vreau un motan.
Nu mai ziceti de ce vrei sa iti ingrasi pisica. Eu NU VREAU SA O FAC GRASA DE TOT vreau doar un pic ca sa fie pufoasa. Voi reporta raspunsurile care nu contin ce ar trebui. LaLaura eu am pus o intrebare si ai pus o intrebare

Răspuns Câştigător
| Ananasec a răspuns:

Nu iti trebuie chiar ceva special, da-i sa manance mai des decat normal da nu exagera laughing

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pufoasa? Pe bune? Rapoteaza.mi raspusul daca doresti. Incerca ca gandesti un pic cu creierul. Vrei sa faci o pisica grasa ca sa fie pufoasa, ca pisica sa se imolnaveasca, ps si pisicile pot face diabet si au nevoie de insulina ca apoi sa ce? Sa fie bolnava si stufoasa? Gandeste.te la binele pisicii nu la nevoile tale daca chiar iubesti animale si nu le mai distruge sanatatea. Deci, am acelasi sfat : ia.ti un plus mare si gras.

| StefanIntrebare explică (pentru LaLaura):

Ok. Nu am spus O PISICA GRASA Daia mare! VREAU O PISICA PUTIN UMFLATA
https://www.youtube.com/watch?v=Hy5p4iBB7Ks
apasati si vedeti cat de grasa.

| LaLaura a răspuns (pentru StefanIntrebare):

Este o pisica care a fatat si acum alapteaza, de aceea are sanii ( aceea parte mai jos umflata) lasati. Ea nu e grasa, ci doar are lapte happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Degeaba ai pus aceeasi intrebare de 2 ori, tot nu e sa sanatos pentru animal sa il ingrasi. Pisica mananca cat are nevoie. Si asa motanii care stau in casa sunt predispusi la multe boli nu e nevoie sa le mai dai si tu motive de boala.

| Mihaela1964 a răspuns:

Motanul va fi pufos daca are blana sanatoasa; un animal sanatos va arat cum trebuie, chiar pufos cu iti doresti. Nu e nevoie sa cauti sa-l indopi, oricum motanii cresc mai mari si-s mai solizi decat pisicile, deci o sa ai ce-ti doresti, oricum. Ai in vedere si faptul ca motanii necastrati, ajunsi la maturitate isi marcheaza teritoriul cu urina si miroase teribil.