| JammyBrooks a întrebat:

Cum pot sa-mi conving tatal vitreg sa ma lase sa imi mai iau o pisica?
Am un motan si stau la curte.As vrea sa imi mai iau unul dar nu stiu daca va accepta, el fiind mai autoritar.
Ce ideei aveti?

7 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Hhhuuuuooo tigani afara, afara tigani hhuuuuuoo. Tiganii.

| JammyBrooks explică (pentru Spitz10):

Adica? nu intelegsmug

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,Deliutssa.Parerea mea este ca ceea ce trebuie tu sa faci, in primul rand, este sa te gandesti mai bine.Adica,sincer,daca ai deja un motan, nu sunt sigura ca tatal tau te va lasa sa iti iei si o pisica.Depinde de cum te porti cu tatal tau vitreg.Mai bine vorbeste cu el si spune-i ceea ce iti doresti tu.Promite-i ca o sa fii mai cuminte,sau ca o sa inveti mai bine la scoala, si ca o sa ai mai multa grija de motan si de viitoarea ta pisica. Daca nu va accepta, tu bucura-te in continuare de motanul tau, fii mai cuminte, si mai incearca sa il convingi pe tatal tau vitreg.Bafta! Sper ca raspunsul meu te-a ajutat!

| Plolice a răspuns:

Adu in casa 2-3 soareci fara sa vada cand ii aduci si numa ii zici ca aveti soareci si va fi nevoit sa ia motan

| JammyBrooks explică (pentru Plolice):

Da dar am deja un motan care pinde soareci..chiar si hamsteul meu

| Plolice a răspuns (pentru JammyBrooks):

Dar ce vrei sa faci cu 2?

| JammyBrooks explică (pentru Plolice):

Pai nimic, dar am unul comun si vreau sa imi iau unul de rasa.