| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 a întrebat:

Cum sa o învăț pe cățelușa mea, sa se ia dupa mine cand merg cu rolele sau bicicleta?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Inainte sa te plimbi cu rolele, fa o mica pregatire cu ea chemand catelul dupa tine si sa il recompensezi cu ceva..imediat o sa vezi ca o sa se tina dupa tine, apoi incerci cu rolele, numai sa ai grija de catelus sa nu aiba probleme cu masinile.
O zi buna sa aihappy

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
O strigi, sau o momesti cu mancare.
Dar s-ar putea sa nu vina mereu, mai ales daca gaseste ceva interesant sa miroase, sau daca se sperie de masini sau de alti caini.

| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 explică (pentru LaLaura):

Mulțumesc o sa încerc asta!

| LaLaura a răspuns (pentru Mihalache_Iulia_Gabriela_2000):

Nu ai pentru ce, sper sa reusesti. Succes.

| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 explică (pentru LaLaura):

Multumesc