| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu stiu sa merg pe bicicleta, pe ce model ar trebui sa invat?

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pe un model de incepatori, adica o bicicleta cu 4 rotilaughing

| Flav a răspuns:

Pe trotineta big grin

| moonY a răspuns:

Incepi cu o trotineta si cu timpul avansezi

| alexa a răspuns:

Pe o bicicleta su roti ajutatoare sau pe una mai mikwinkingnu stiu daca mai sunt acum biciclete care sa aiba porbagaj(sau nu stiu cum ii zice)big grin in spate... k eu asa am invatat pe un pegas...si pe urma am avut curajul sa ma sui si pe sabig grinwinking
incearca si direct cu ajutorul unei persoane mai masive care sa te sustina
baftawinking

| want2bMajestic a răspuns:

Copilas...cati ani ai?

| lia a răspuns:

Pe un model la care ajungi la pedale laughing La inceput iti pot fi de folos rotile ajutatoare.

| danut a răspuns:

Pe cea la care ai acces. (Un biciclist)

| Alex_9605 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa incepi cu o bicicleta cu roti ajutatoare...Bafta!

| Ea a răspuns:

Eu am invatat sa merg pe bicicleta pe la 9 ani... Cum?
Ei bine... am pus roti ajutatoare si cand le-am dat jos, a fost suficienta putina sustinere din partea fratelui meu.winking
Poti incerca si tu cu roti ajutatoare. Cu timpul, inveti sa iti tii singur/a echilibrul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe modelu'. urcat pe bicicleta. tinut de ghidon. dat din pedale.
Eventual luat pe tata cu tine sa te invete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca si tu pe o fata.rolling on the floor