| Picssy a întrebat:

Cum se joaca lady popular? cum faci bani si diamante? cat mai multe detalii, pls dau fundita si vottury!

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

I. Generale
Termenii si conditiile companiei pot fi gasite pe pagina acesteia. Consultati-le apasand aici.

1. Înregistrare
Jocul "Lady Popular" în forma sa curentă este un joc bazat pe browser. Înregistrarea este absolut grătuită și singura condiție este este acceptarea acestor reguli.

2. Conturi
Fiecare jucător/persoana poate să aibă doar un singur cont.

3. Forum
Adresa forumului este http://forum.ladypopular.com și este sursa oficiala de striri si informatii legate de jocul Lady Popular. Toate obiectii fata de acesta se consideră o incalcare a acestor norme si pot duce la sanctiuni pe forum si joc.

4. Jocul Lady Popular
Echipa LadyPopular nu este responsabilă pentru greșelile de interpretare a opțiunilor pe care jocul le oferă.
Lady Popular este un joc virtual si deși se apropie de viată reală, rămâne o copie virtuală a ei. Operațiile estetice în viață reală sunt operații serioase care trebuie tratate cu grijă și cu înțelegere. Legea interzice operatiile estetice persoanelor sub 18 ani.Inainte de a lua o astfel de măsură, este bine să vă consulatați cu prietenii, familia sau cu un expert in operațiile estetice în cazul în care aveți îngrijorări sau alte neclarități rezultate din joc și opținile Lady Popular disponibile în joc.

5. Limba oficială
Limba oficială în forum şi joc (http://forum.ladypopular.com) este romană. Comentariile, întrebările şi toate celelate postări trebuie trimise numai în limba romană.

II. Interdicție și penalizări

1. Înregistrarea multiplă

1.1 Înregistrarea multiplă înseamnă înregistrarea a mai mult de un cont de catre un jucator. Este strict interzis şi sancţiunile pentru încălcarea acestei reguli se aplică indiferent dacă conturile sunt la început sau deja dezvoltate.
1.2. Participanții care folosesc același calculator trebuie să anunțe administratorul la support.ladypopular.com, imediat după înregistrarea a mai mult de un cont.
Jucatorii care nu au anuntat administratorul că folosesc același calculator vor fi pedepsiti.
În timpul jocului pe același calculator jucătorii nu au dreptul să :
*voteze pentru celălalt
*să se dueleze cu celălalt
*să asigure ajutor titluarilor conturilor de pe același calculator
*să particpe în vreo acțiune coordonată cu participanții de pe același calculator împotriva altuia
*înregsitrarea simultană a mai mulor conturi pe același calculator.
1.3 Este, de asemenea, considerata înregistrare multiplă crearea unui cont de pe o alta IP adresa, cu scopul de a srijini in orice mod contul principal, de exemplu prin votare sau provocare.
Nota: Acestea sunt doar câteva exemple de înregistrare multiplă directă sau indirectă.
1.4 Înregistrarea multiplă este pedepsită cu blocarea permanenta a conturilor fără niciun avertisment.

2. Bug-uri și intruziunile jocului:
Este considerat bug un defect sau o greșeală neintenționată în codul produsului, care permite utilizatorului să beneficieze de joc în mod neautorizat și/sau activitate care impiedică echipa de server și/sau software pentru a îndeplini sarcinile stabilite și de așteptat.
2.1 Dacă un jucător gaseste un bug în joc,trebuie neapărat să informeze administratorul.Și pentru nerelătarea acelui bug contul îi va fi blocat fără avertisment.
2.2 Dacă un jucător folosește raportul, dar bug-urile rămân nerezolvate, jucătorul este pedepsit cu o reducere de o jumătate de punct.
2.3 Când direct/intrare intr-un cont străin fără știrea proprietarului de exemplu haking, indirect / interferă cu jocul pe un cont străin / orice acțiune dăunatoare împotriva altui jucător după server , ofensatorul va fi pedepsit cu blocarea contului.
2.4 Intr-o manieră deschisă de a păcăli sistemul într-o actiune deliberată de a strica munca serverului si când incearcă să manipuleze codurile jocului ofensatorul va fi pedepsit cu blocarea contului *.
*Administrația de joc își păstrează dreptul de a solicita despăgubiri în timp, în conformitate cu legislaţia Republicii Bulgaria pentru despăgubiri şi rambursarea cheltuielilor administrative.
3. Bot
Se numesc bot (automat) script-uri în orice formă, care simulează activitatea într-un cont (cum ar fi inclusiv scripturi automate nu intra in joc). Utilizarea oricarui but este strict interzisă şi se pedepseşte prin blocarea contului.

4. Santaj si insulte:

4.1. Orice fel de şantaj şi ameninţări (fizice, în comparaţie cu viaţa virtuală) către jucători, pot duce la blocare a contului limitată sau nelimitată în timp, duc la blocarea contului de la care sunt facute. La discreţia echipei, blocarea se poate aplica și la acces la forum. Când un jucător întreprinde astfel de acțini sancționablie, este pedepsit prin blocarea contului pentru între 5 și48 ore. Recidiva, în aprecierea echipei, poate fi pedepsită cu blocarea contului pe termen nelimitat.

Blackmail and insults

4.2. Insulte:
Insultele de orice fel, indiferent cui i sunt adresate și în cazul în care acestea au fost publicate,de exemplu într-un comentariu pe profilul personal cu nume Leiden și animalul de companie etc.,vor fi penalizați în consecință,la primă abatere cu între 5 la 48 de ore, la aprecierea echipei, numele jignitoare vor fi cenzurate.
4.3. Imagini si avatare:
Imaginile sau avatarele cu încărcătură erotică mare, pornografie,violență, vor fi cenzurate, un ultilizator ce folosește aceste imagini va fi pedepsit în modul descris la secțiunea 1.1 și 1.2.
5. Penalităţi
Sunt subiect de sancționare acțiunile disproporționate jocului descrise în punctele 1,2,3,4,5,6 si 7 a acestor reguli și :
5.1. Încercarile de a exercita presiune asupra persoanelor de la consumatori până la membrii echipei de joc cu scopul de a obține orice preferință față de alți jucatori in joc.
5.2. Utilizarea unor tehnici din partea consumatorilor cu scopul de a obține informaţii confidenţiale de la alţi utilizatori, parole, coduri de diferite tipuri, precum şi toate tipurile de informaţii la care nu ar avea acces în mod normal.
5.3. Eludarea regulilor de joc de la un calculator/IP adresă, utilizand software-ul pentru a ascunde adresa de IP a utilizatorului, proxy servere publice deschise si orice alte metode.
5.4. Nume obscene și jignitoare.
5.5. Nume obscene și jignitoare și/sau avatare pe forum sau în joc.
5.6. Insulte şi ameninţări de la utilizatori către echipa de joc, indiferent de tipul, locaţia şi ora la care li se adresează. Echipa îşi rezervă dreptul de a acţiona în mod discreţionar, în abuzul dovedit, informează fără explicaţie sau din cauza oricărei entităţi externe.
5.7. Insulte şi ameninţări de către membrii echipei de joc către utilizatori (vezi secţiunea anterioară). Sancţiunile se aplică absolut la toţi membrii jocului, indiferent de statutul lor de caritate.

*Echipa îşi rezervă dreptul de a aplica pedeapsa fără notificare la fiecare dintre următoarele tipuri găsite la jucători.
Sancțiunile sunt:
*Interdicţie temporară expresiilor de interes în forumul de joc;
* Interdicţie permanentă expresiilor de interes în forumul de joc;
* Interdicţii temporare privind accesul la forumul de la joc;
* Interdicție permanentă a accesului la forum a jocului;
* Interdicţie temporară de utilizare a mesajelor sistemului de joc;
* Interdicţie permanentă cu privire la utilizarea de mesaje sistem de joc;
* Interdicţie temporară de participare la joc;
* Interdicţie permanentă de participare la joc;
* Ştergerea contului de utilizator;
* Conturi multiple dovedite- la dezactivarea tuturor conturilor implicate în ea*
* Blocarea /filtrarea accesului la maşinile implicate în joc.

O dovadă în acest context, înseamnă că echipa a considerat în unanimitate caz de încălcare. Ea (echipa) nu este obligată să dea explicaţii pentru decizia sa.
Notă: Întrebări despre conturile blocate / acces, drepturi limitate, etc, pot fi adresate către support.ladypopular.com. Limbaj grosier, insulte si solicitarea repetată de comentariu după ce a fost obţinut, nu vor fi tolerate.

6. Publicitate:
Pentru a interzice orice câmpuri cu publicitate neautorizată către utilizatpri, în comentariile despre alți jucatori sau nume de utilizator sub forma de text, bannere, link-uri, imagini, avatare etc.
III.Raportare:
1.Raportarea jucatorilor:
Raportarea unui jucator pentru orice violență facuta în forum se face aici:

http://support.ladypopular.com
http://xs-software.com/contacts.php.
Verificarea se face de către echipa din joc în jocul care trebuie să calculeze ratingul săptămânal.
Când un jucător rportează înățcări din partea uniu alt jucător, în scopul de a pedepsi adversar, reporterul suferă de sancţiunile pe care le-ar suferi atunci când raportarea probe de
vinovăţie.

2. Raportarea către membrii echipei:

Când suspectati abuz de către membrii echipei, un jucător sau un grup de jucători pot solicita control. O astfel de cerere se face numai la http://xs-software.com/contacts.php. În cazul în care vinovăția va fi dovedită, pedeapsa ar trebui să fie o retragere a tuturor drepturilor la joc şi excluderea din echipa de lucru.

* Cererile şi solicitările vor fi analizate de către personalul de gestionare a XS Software, cu excepţia cazului în care sunt scrise.
* In cazul in care acuzatiile aduse se gasesc a fii nefondate jucatorul va fi pedepsit cu ban permanent atat pe joc cat si pe forum.
Reporting to the team members

IV.Adiții:
1.Revizuire a decizilor administrative:
Acţiunile desfăşurate de către moderator pot fi anulate doar de către acelaşi sau de un administrator.
2. Beneficii:
2.1. Dacă un jucător are de suferit din cauza bug-urilor sau a erorilor echipei de joc, în general, ar trebui să fie compensat.
2.2. În cazul în care jucătorii încearcă să eludeze decizia unui moderator prin conectarea cu alți moderatori, jucătorul va fi pedepsit prin blocarea contului. O excepţie este conectarea cu administratorul.
3. Obiecţii:

Orice obiecţiune la normele nerezonabile ar putea conduce la oricare dintre sancţiunile de mai sus sau blocarea contului din joc. În funcţie de gradul de abatere, pedeapsa poate fi extinsă nu numai pe LadyPopular joc, dar ar putea duce la o interzicere în continuare a serviciului, inclusiv forumul LadyPopular. Echipa membrilor LadyPopular este de acord de a sancţiona acţiuni, prin cele mai bune măsuri în limita cunoştinţelor și viziunea noastră.

4.Cazuri enumerate:
Administratorii de joc își rezervă dreptul de a pedepsi, la discreţia sa jucătorii care au încălcat regulile într-un mod care nu este menţionat în acestea.
V. Donaţii:
Performanţa companiei de a dona XS Software JSCo fie prin SMS sau o altă metodă alternativă, nu sunt subiect de reambursare sau de compensare. În contul de pedeapsa pentru jocul disproporţionat în raport cu normele actuale, echipa nu este obligata să transfere de la sancţiuni nanocredite un cont nou sau pentru a compensa cumva proprietarul.
A da un cont de dezvoltare a jocului te face donator. Acest lucru este act complet voluntar în numele proprietarul acesteia şi nu implică echipa de joc în nici un fel. Fiecare donaţie aduce in considerare o serie de diamante, care permite proprietarului de a utiliza opţiuni suplimentare pentru o anumită perioadă de timp. Statutul de donator împuterniceşte donatori la alţi utilizatori, şi, de asemenea nu le dă dreptul de a solicita despăgubiri de la orice fel de acţiuni ulterioare împotriva lor în echipa de încălcările dovedite.

VI.Echipa de Joc:
Nu este recomandat pentru membrii echipei să joace LadyPopular, indiferent de nume şi de formă. Exceptia pentru joc se face numai în cazurile în care membrul are drepturi numai pentru forumul de joc. Echipa de Joc:
* Nu este responsabilă pentru eventualele daune (legate de joc sau nu) suferite de utilizatori ca urmare a participării lor în joc.
* Nu este responsabilă față de oarecare jucător pentru problemele asociate cu maşină de joc sau un joc de genul asta.
* Îşi rezervă dreptul la despăgubiri pentru jucători pentru pierderi suferite ca urmare a acţiunilor echipei
* Îşi rezervă dreptul de a face rectificări în toate aspectele legate de joc fără notificare prealabilă cu privire la aceasta.
* Îşi rezervă dreptul de a modifica/completa aceste norme, printr-o anunțare de masă prealabilă la joc şi pe forum.
* Îşi rezervă dreptul de a suspenda accesul la joc acolo unde este necesar, fără notificare prealabilă cu privire la aceasta. Acest lucru este valabil atât pentru opriri programate de întreţinere din cauza serverelor, şi în situaţii accidentale sau de urgenţă.

VI.Contacte:
Singura formă oficiala de contact cu administraţia de joc este la http://support.ladypopular.com. Puteţi utiliza, de asemenea, forumul la http://www.forum.ladypopular.ro prin postare de teme în secţiunile relevante sau prin comunicări personale, dar echipa nu este obligata sa raspunda.
VII.Utilizatori:
Prin înregistrarea unui cont in joc, utilizatorii declară că au citit aceste conditii si sunt de acord cu privire la ei și că vor respecta normele de fair-play şi sunt dispuşi să suporte sancţiunile menţionate mai sus, dacă echipa le consideră necesare. Acceptă ca este responsabilitatea lor sa se informeze periodic cu privire la modificările aduse normelor. Necunoaşterea normelor nu scuză jucatorii care le-au încălcat. Ei sunt obligaţi să aibă grijă de informaţii cu caracter personal şi să nu le furnizeze celorlalte persoane, inclusiv foştilor sau actualilor membri ai echipei. Într-o astfel de furnizare, echipa nu va avea nicio responsabilitate.
Drepturile asupra jocului aparţin XS Software JSCo (http://xs-software.com)
Drepturile asupra textului apartin XS Software JSCo şi reproducerea lui în orice formă fără acordul nostru scris este interzisa.