| funkydiva a întrebat:

Cum vi se par cei din zodia Pesti? Credeti ca se potrivesc cu zodia Gemeni sau cu zodia Pesti?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Zodiile mi se par cel mai bun lucru de pana acum - glumeamhee hee
pesti-semn de apa
gemeni-semn de aer
(zodiacul este pasiune mea, chiar aveam inclinatii sa devin astrolog big grin)
Barbatul pesti: dualitatea acestui semn explica faptul ca langa nativul osos si slab, cu ochii stralucitori, cu miscari rapide, gasim tipul greoi si incet. Dar toti barbatii sunt foarte sensibili si impresionabili. Rar fac dovada de hotarare si energie; din contra, asteapta in general, ca destinul sa vina in intampinarea lor si nu lupta pentru nimic in lume sa-si faureasca o situatie. Traditionalisti in cel mai inalt sens, iubesc mult casa si familia. Datorita dualitatii semnelor nativul se poate lasa prada tuturor felurilor

Femeia pesti:este sensibila, eterata, fragila, ea seamana adesea cu eroinele povestilor cu zane. Dar tot din cauza dualitatii semnului, acestui tip de nativa i se alatura un altul deosebit de robust si de masculin. Are tendinta de a trece prin perioade caracterizate printr-olipsa de vitalitate, caci este foarte sensibila la influenta lunii. Viata sentimentala ii este foarte bogata. Mama si sotie buna, stie sa se adapteze perfect fiecarei situatii. Toate femeile nascute sub semnul Pestilor au in general, un gust marcant pentru traiul usor si confort.

Barbatul gemeni:este sensibila, eterata, fragila, ea seamana adesea cu eroinele povestilor cu zane. Dar tot din cauza dualitatii semnului, acestui tip de nativa i se alatura un altul deosebit de robust si de masculin. Are tendinta de a trece prin perioade caracterizate printr-olipsa de vitalitate, caci este foarte sensibila la influenta lunii. Viata sentimentala ii este foarte bogata. Mama si sotie buna, stie sa se adapteze perfect fiecarei situatii. Toate femeile nascute sub semnul Pestilor au in general, un gust marcant pentru traiul usor si confort.este o fiinta agreabila, intuitiva, joviala si optimista. Ea nu este niciodata luata prin surprindere intr-o discutie, oricare ar fi subiectul tratat; citeste mult si este la curent cu tot ce se petrece in lume. Setea de lectura este motivata prin dorinta de a cunoaste. Ea vrea sa stie tot despre fiecare si este disperata daca nu este informata cea dintai. Rautatea innascuta le permite reusita in comert si in activitatile profesionale in general.

Femeia gemeni: este o fiinta agreabila, intuitiva, joviala si optimista. Ea nu este niciodata luata prin surprindere intr-o discutie, oricare ar fi subiectul tratat; citeste mult si este la curent cu tot ce se petrece in lume. Setea de lectura este motivata prin dorinta de a cunoaste. Ea vrea sa stie tot despre fiecare si este disperata daca nu este informata cea dintai. Rautatea innascuta le permite reusita in comert si in activitatile profesionale in general.
Compatibilitati:
PESTI+PESTI

Când apa întâlneste apa... timpul si spatiul dispar, totul se petrece la nivelul emotiilor, iar lumea ramâne undeva în urma.

Amândoi sunteti imaginativi, creatori, va traiti viata la un nivel intuitiv si va puteti întelege unul pe celalalt fara cuvinte. Amândoi stiti sa daruiti, si astfel legatura va fi ca un vis frumos, departe de realitatea care-i raneste atât de mult pe acesti Pesti sensibili. Singura problema ar fi una lumeasca: nici unul din voi nu se preocupa prea mult de bani, economii, treburi de-astea prozaice, pentru oamenii de rând. Nici unuia nu-i place sa ia conducerea sau sa ia decizii importante... Cu doi idealisti într-un camin, va trebui sa gasiti repede un sponsor, altfel coborârea pe Pamânt s-ar putea sa fie cam brusca.

Nici unuia nu-i place realitatea, si astfel va veti închide curând într-o lume a voastra, dificil de înteles si chiar si mai dificil de patruns. Ar fi bine daca macar unul dintre voi ar avea vreo influenta de Pamânt pe undeva prin horoscop, fiindca, în largul marii, fara ancora nu se poate supravietui prea mult timp.

PESTI+GEMENI

Apa si Aer! Înteleptul zodiacului si adolescentul. Ce ar putea iesi de aici? ...Nimic durabil, în majoritatea cazurilor.

Cu siguranta, aceasta nu este o uniune astrologica clasica. Geamanul are nevoie de multa conversatie, care sa-l stimuleze, de contacte sociale, de varietate. Pestele are nevoie de liniste sufleteasca, de un refugiu unde sa poata visa în liniste si, din când în când, de singuratate. Geamanul se plimba mult, este mereu pe la prieteni sau prin oras... Iar Pestele este cam posesiv si o sa devina repede gelos – sau o sa oboseasca sa tot încerce sa satisfaca gustul pentru nou si stralucitor al Geamanului. Numai gândul la asemenea activitati frenetice (Gemenii sunt o zodie de Aer, trebuie sa circule mult) îl îngrozeste pe un Peste. Daca ai sa reusesti sa-ti faci Geamanul sa înteleaga de ce nu vrei sa iesi sâmbata seara în oras, sau duminica la plaja – explicându-i ca vrei sa vezi un film, ca ai nevoie sa fii un pic singur, ca linistea caminului te relaxeaza mai mult – totul va fi bine.

47 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt peste da nu stiu imi merge tot bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti cu gemeni nu se inteleg si nici pesti cu pesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zodia pesti cred ca se potriveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti cu pesti? NICIODATA au aceeasi personalitate si o sa se certe din a 2 secunda in caare sau cunoscut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt zodia pesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,deoarece prietenul meu e peste si ne inpacam foarte bine si nu cred ca relatia intre aceste zodii e de scurta durata

| Krina a răspuns:

Sunt in zodia pestilor si iti spun din proprie experienta: cu gemenii nu ma inteleg defel (ne contrazicem din lucruri marunte). In schimb cu pestii, e ok, dar e loc si de mai bine.
Avand in vedere ca este zodie duala, depinde foarte mult de intervalul lunii in care esti nascut.Caracterul poate fi extrem de diferit.De ex, cei din februarie sunt mai calmi, iar cei din martie, tind sa imprumute din agresivitatea, individualismul si impulsivitatea berbecilorwinking

| Beatrice_6624 a răspuns:

Zodia pesti este o zodie buna pentru barbati.

| shanela a răspuns:

Eu sunt geamana si am un prieten vb de un 1 an jumate si ne intelegem super bine!

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Eu sunt peste si am o prietena foarte buna gemeni si ne intelegem super bine atunci cand nu ne contrazicem din nimicurilaughing (dar la compatibilitate-iubiti- nu stiu ce sa zic)

| karina_6403 a răspuns:

Sunt Gemeni si NU ma inteleg bine cu Pestii! Deloc!

| axonanonimul a răspuns:

Pesti se potrivesc cu zodiile acvatice

| SelenaSelly2 a răspuns:

Nu se potrivesc deloc zodia pesti cu zodia gemeni gemenii se potrvesc foarte bine cu:berbec,leu,balanta,varsator si pestii se potrivesc foarte bine cu :tauyr,rac, scorpion, varsator

| ionutalexandru51 a răspuns:

Eu unul sunt zodia pesti si am iubit o fata cu aceeasi zodie dar cand a aflat mi-a spus foarte calm ca nu ne potrivim si acum iar mam indragosti de alta persoana cu aceeasi zodie

| maria_1342 a răspuns:

Eu sunt in zodia gemeni cu ascendent in fecioara si ma inteleg de minune cu cei din zodia pesti sunt foarte misteriosi dar eu reusesc sa ii inteleg si inca foarte bine desi sunt geamana ma regasesc in aceasta zodie interesant nu-i asa

| maria_1342 a răspuns:

Eu sunt in zodia gemeni cu ascendent in fecioara si ma inteleg foarte bine cu cei din zodia pesti. Culmea semnele de apa ma atrag extraordinar de mult atat racul cat si pestii si ma regasesc mult in aceste zodii de aceea reusesc probabil sa le inteleg nici eu nu stiu de ce dar cand aud ca gemenii nu se potrivesc cu racii si pestii mor nimic mai fals sunt diferiti dar totusi atat de asemanatori.