| emanuel778 a întrebat:

Cunoasteti in Arad pe cineva care ofera cursuri de autoaparare? nu vreau karate pentru ca nu este eficient si nici box sau ceva de genu pentru ca nu sunt potrivit pentru asa ceva...as vrea sa invat krav maga si stiu ca este un club dar toti sunt de 20-30 de ani si ma cam tem sa ma duc :\

7 răspunsuri:
| slenderica a răspuns:

Nu exista un stil bun, doar un practicant bun. du-te la orice si o sa vezi ca nu e chiar cum credeai.

| emanuel778 explică (pentru slenderica):

Crede-ma ca m-am documentat mult despre asta...si krav maga nu e un stil, e un sistem de lupta, considerat cel mai eficient din lume...da de exemplu daca practici judo este foarte eficient, dar trebuie sa practici ani de zile ca sa il poti folosi insa krav maga il stapanesti destul de bine si in cateva luni

| slenderica a răspuns (pentru emanuel778):

Din pacate teoria si practica se bat cap in cap. o sa vezi cand o sa te si apuci. poti sa studiezi ani pana nu te duci tu sa dai cu pumnul sa vezi ca nu e ca in filme.

| Yqnwtz a răspuns:

Du-te ma ca nu te pune sa te bati cu nimeni dar mai bine te duci la box iti iei catva pumni vezi cum e cu bataia si dupa totu vine de la sine si daca esti doar sa te antrenezi nu-ti face probleme ca nu-ti sparge nasu antrenoru si sa stii ca karatele nu sunt ineficente cum crezi fiecare sport are fatalele lui big grin o lupta cu adevarat castigata e cea evitata happy

| Myhay94 a răspuns:

Ti-am spus ca nu stiu