| anonim_4396 a întrebat:

Curiozitate. animalele au memorie?

Răspuns Câştigător
| ciresepeetno a răspuns:

Au o memorie destul de scurta(cainii 5 min, pisicile 16 ore).Dar daca sufera de traume de la o persoana in repetate randuri atunci se pare ca memoria lor se cam prelungeste.Si nici minte nu prea au.(Asta ne-a spus-o proful de mate ca ma rog e elde matematica dar ne innebuneste cu tot felul de intrebari din diferite domenii)

7 răspunsuri:
| Lɑяisɑ a răspuns:

Logic! Daca vine si te iubeste, stie ca esti stapanul ei!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Se presupune ca nu au.insa atunci cand sunt agresate nu uita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, din cate stiu Elefantul este si singurul cu memoria cea mai lunga, spre deosebire de alte animale.

| dana7777 a răspuns:

Nu stiu daca chiar toate dar majoritatea au :*
fundita? happy

| UiteeeeVezi a răspuns:

Un exemplu... Daca animalele nu ar avea memorie, cainele cum si-ar recunoaste stapanu? cum si-ar aduce aminte de comenzile invatate la scoala de dresaj?happy Funda big grin

| Daniella_4731 a răspuns:

Da

| Daianu6ka a răspuns:

Eu credka "daaa")))