| даниель a întrebat:

Da-timi va rog niste retete de salate foarte gustoase, e de dorit sa aiba ca ingredient crabi sau porumb

1 răspuns:
| b0denN a răspuns:

Mod de preparare:

Intr-un bol mare adaugam rosiile, ardeiul spalate si taiate cuburi.

Avocado se curata, se taie fasii lungi si se stropeste cu zeama de lamaie; se adauga in bol.

Amestecam ingredientele din bol cu fasolea. porumbul, patrunjel tocat marunt si tonul scurs de zeama.

Asezonam cu sare, piper si zeama de lamaie. Daca folositi lime, razuiti coaja si presarati peste salata, la sfarsit.
Stropim putin ulei de masline si servim.

Pofta buna!